| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda... spuneti-mi ce ar fi bine sa fac. imi place fff mt un baiat dar am deja o relatie de doi ani jumate, dar in acelasi timp il place si verisoara mea dar si ea are o relatie. sa ii dau de inteles ca il plac sa sa o las pe verisoara mea care este si putin mai mare decat mine la ani?! va rog sa imi spuneti cum ar fi mai bine.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine alearga dupa doi iepuri nu prinde niciunul.happy
De ce sa dai cu piciorul unei relatii de 2 ani? Eu zic sa pastrezi relatia pe care o ai.
Ai putea incerca sa devi prietena cu baiatul pe care il placi... poate, in viitor, veti avea o relatie (in caz ca te desparti de actualul iubit big grin).II poti da de inteles ca il simpatizezi, ca nu iti este indiferent...
Oricum, apreciaza actuala relatie, pentru ca nu ai de unde sa stii daca o relatie cu baiatul pe care zici ca-l placi va functiona.
Daca tu crezi ca o relatie cu el ar merge, atunci da-i de inteles ca il placi, dar sa stii ca risti sa il ranesti foarte tare pe iubitul tau.
Bafta!kiss

4 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Intai trebuie sa afli daca ii place de tine sau de verisoara ta. vorbeste cu acel baiat, fa-i apropouri, vezi ce raspunde :d

iar cu baiatu asta de 2 ani jumate, nu are sens sa mai stai cu el daca iti place de altu.

| danikee a răspuns:

Wow 2 ani jumate... Relatie frumoasa.
Parerea mea este sa continui cu el deoarece la un moment dat o sa afle ce ai facut tu cu verisoara ta, in dragoste nu exista varsta si plus de asta ce va simti el atunci cand va afla? "M-a lasat pentru altul", suna bine? Nu prea cred. Dupa 2 ani jumate sa renunti la el pentru un alt baiat nu e o idee buna si in schimb cel pe care il placi daca te refuza? Pune intai intrebarile astea si apoi treci la fapte happy. Pana la urma e decizia ta ce faci, dar daca te iubeste si il iubesti continuati, tu decizi. Bafta happy

| speciala a răspuns:

1-Ar trebui sa te desparti de iubitul actual, pentru ca este clar ca nu il mai iubesti daca iti place de alt baiat, 2-spune`i baiatului ca`l placi, 3- daca verei tale i`ar placea cu adevarat de el i`ar spune ca`l place.

| queen789 a răspuns:

Depinde cati ani are baiatu dar in ori ce caz incearca tu prima, deoarece verisoara ta este mai mare si zic eu ca se descurca nult mai usor la baieti, si cred ca multi o admira asa zic...dar poti sa il intrebi pe cine place.pe tine sau ea si daca te respinge ...nu te supara mai sunt multi baieti pe planeta astawinking