| Rammstein2001 a întrebat:

Hello TPU! La scoala e un baiat super dragut dar mai mare decat mine cu 2 ani, care se tot da la mine si ma intreaba daca vreau sa ies cu el, etc. si nu stiu ce sa fac. deja sunt impreuna cu un baiat din clasa mea dra incepe sa-mi placa si de acel baiat mai "mare". Ce sa fac? Va rog am nevoie de sugestii!

6 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Aia draguti sunt cei mai rai.Demoni cu fete de ingerasi.Sa nu il crezi, sigur vrea el cevawaiting...

| JustSomebody a răspuns:

Buna.Din moment ce esti intr-o relatie cu un alt baiat nu ar trebui sa te uiti la alti tipi sau sa le raspunzi avansurilor.Numai fetele usuratice fac asta.Nu cred ca tu esti asa.Gandeste-te mai bine.Merita oare sa risti cu acest baiat desi nu se stie daca aveti un viitor impreuna si sa il pierzi pe cel cu care aveai o relatie aparent frumoasa? Daca tu crezi ca da atunci nu te pot opri, desi risti sa pierzi tot.Mai bine iti asculti inima si vezi daca cu adevarat in iubesti pe actualul daca nu, nu te juca cu sentimentele lui ci explica-i ca esti atrasa de altul si ca decat sa il inseli pe la spate ca o usuratica mai bine va desparititi acum. Daca il iubesti, eu zic sa continui relatia adevarata si ai sa vezi ca avansurile tipului celalalt vor inceta cand va vedea ca tu nu esti interesata si ca esti in bratele altuia. Daca nu va inceta sa te curteze atunci este clar ca vrea ceva serios, dar sa tii minte ca dragostea nu se face cu forta.Sa iti asculti inima da si mintea.Byehappy

| Rammstein2001 explică (pentru JustSomebody):

O idee ff bune
multumesc mult:* :*

| iQueenB a răspuns:

Cred ca ar trebui sa stai in banca ta sa nu raspunzi avansurilor facute de acel baiat mai mare sa stai cu baiatul de la tine din clasa cine stie cum ar putea sa te fraiereasca.Te desparti de prietenul tau si te bagi cu el si dupa te da la o parte din viata lui si te face sa suferi.