| madelf a întrebat:

Helloooo
Deci, cunosc un tip de 2 ani si ceva(facem arte martiale amandoi.de acolo-l stiu)si ne intelegem foarte bine.si mie mi-a picat cu tronc.asa ca dupa ceva vreme l-am intrebat daca ar vrea sa fim mai mult decat prieteni, dar mi-a placut ca el a refuzat respectuos si prietenia noastra a evoluat foarte mult intr-o super-prietenie.Pana cand de 1 aprilie, i-am facut eu o gluma proasta spunandu-i ca imi este drag si bine inteles ca s-a suparat si de atunci nu a mai vorbit cu mine decat foarte rar. M-a uimit faptul ca inainte de banchet am inceput sa vorbim despre orice(inclusiv muzica, subiectul nostru preferat)si dintr-una dintr-alta vine vorba despre banchetul meu si incepe sa ma intrebe de rochita mea de banchet(cred ca m-a intrebat de vreo 2 ori chiar)despre partenerul meu de la banchet(ca noi am mers cu parteneri)si daca-i frumos, chestii, ba chiar mi-a cerut si o poza cu ellaughingl-am invitat sa vina sa ne vada in seara cu banchetul si a zis ca nu promite nimic pentru ca are si el balul la liceul lui(un bal organizat pentru cei mai buni elevi la care el canta la un instrument). Ieri seara am mers la concertul lui unde, vorbisem inainte, eu sa le fac poze.Asa a si fost, am venit cu colegii, eu m-am proptit in fata si dai si fa-le poze.Am impresia ca se uita la mine, pentru ca atunci cand zambeam(vroiam sa-l incerc)zambea si el, si cand nu zambea stiam sigur ca se uita in directia mea. dupa concert bine-inteles ca l-am rugat sa faca o poza cu mine.si a venit si o alta tipa sa le fac o poza si a2-a zii il intreb pe mess daca tipa aceea e cine cred eu ca e si face"da, e verisoara mea"laughingaah...si am inceput sa-i povestesc ce mi s-a intamplat, ca am dat cu capul de tavan cand coboram scarle si face"imi pare rau'sau i-am zis ca incepusera sa-mi tremure mainile de la fumul de tigra pe acolo si face"bine ca nu ai patit ceva"si i-am mai zis ca am venit in fata ca sa le fac poze, pentru ca din spate nu se vedea nimic si face"bine ca ai venit in fata". a pus acelasi status ca si al meu, iar eu am pus poza cu noi la avatar.
Ce pot face?:-s adica, oare tine la mine? o tipa a zis ca e grijuliu cu mine si ca vrea o relatie frumoasa.eu nici macar nu stiu daca ma place si cum pot afla daca ma place? si daca m-ar placea, cum sa actionez sa-i demonstrez ca vreau si eu o relatie?:-s

Răspuns Câştigător
| lays a răspuns:

Eu cred ca te placebig grinmai mult ca sigur. data viitoare cand te duci la cursurile de arte martiale.arata-te mai agitata.si cand te va intreba de ce esti asa(sigur o sa observe). ii spui: "pai dupa cursuri trebuie sa ma vad cu un tip, si nu stiu daca ajung in timp util. poate terminam mai devreme, ce bine ar fi, ca nu vreau sa intarzii".(si evident, dupa ce terminati, te grabesti sa pleci.nu o lalai pe acolo, spui PA si ai fugit)o sa-l faci gelos, si daca intr-adevar te place, va incerca el ceva, ca sa nu i te sufle altu'big grin. daca nu zice nimic, si nici a 2-a zi nu te intreaba cum a fost la intalnire si cine-i tipul.las-o balta! bafta:*

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cea mai buna optiune este o discutie cu cartile pe fata. Tu spune-i ce vrei si el, daca e un tip de treaba, iti va da un raspuns clar si stii apoi ce ai de facut. Vorba lunga, saracia omului. Numai bine!

| cornculapte a răspuns:

Stai putin, tu nu ai prieten? Sau cine se presupune ca e partenerul tau de la banchet?
In legatura cu intrebarea ta (ultima), nu cred ca trebuie sa-i mai demonstrezi din moment ce i-ai spus de doua ori deja, prima data ca vrei mai mult si a doua oara ca iti e drag. Intreaba-l eventual direct, ce doreste, o relatie sau doar flirteaza aiurea?
Poate ca totul e doar in capul tau si el se comporta ca un prieten, cum spuneai ca ati ajuns sa fiti. De aceea ar fi mai bine sa-l intrebi pe el.

| AcI a răspuns:

Du-te si te impusca
laughing asta poti face
Am crezut ca e ceva mai distractiv dar mi-am pierdut 3 minute din viata citind textul tau laughing

| DonAnonymius a răspuns:

Normal. se vede clar.adica de ce i-ai zambi unei fete la un concert big grin?

| bianka_6461 a răspuns:

Eu zic ca te place. adica toate trasaturile de comportament enumerate de tine indica lucrul acesta

| alone a răspuns:

Waw c complicat pai daca e grijuliu insamna ca ai pasa d tine si ca esti destul d imp pentru el ancearca sa afli daca t place d la pr lui si ai bine daca aveti pr comuni e mai simplu asa.sau ca sa fi sig ancearca sa-l faci gelos chiar daca risti sa se supere macar asa poti fi sig daca t place sau nu

Pey... spune-i adevaru
spune-i ca uh il vezi mai mult decat un prt
iar daca el nu vreau...atunci ramaneti prieteni