| Bianca_6620 a întrebat:

Helooo, TPU! Sunt noua pe aici! As avea mare nevoie de ajutorul vostru...Deci sa va povestesc...Fostul meu prieten era insensibil, un nesimtit, un porc.Nici nuh mi-am dat seama de asta cand l-am cunoscut.In cateva zile m-am indragostit pana in dintzi de el.Cand am inceput sa iesim cu timpul am inceput sa vad cum este el de fapt. Dar il iubeam prea mult sh am trecut cu vederea.In fine asta nuh mai conteaza. Acum m-am indragostit de un baiat cu totul sh cu totul altfel. E ff diferit de toti baietii.Cand l-am cunoscut mi-a plk mult de el.Cu timpul el a inceput sa vorbeasca cu mine, petrecea din ce in ce mai mult timp cu mine, imi oferea multa atentzie pana acum o luna cand mi-a zi mi-a zis ca ma place sh ca si-ar dorii mult de tot sa iesim impreuna. Yoh i-am zis ca dah vreau.Am zis ca nuh e vreun pacat daca incercam.Adevarul ca el este un pic prea mare pentru mine. Dar pentru nimic din lume nuh vreau sa ma despart de el.Am ajuns sa il iubesc prea mult sh nuh pot sa il las.Cum as putea sa imi conving parintzii sa il accepte? P. S-Parintzii mei inca nuh stiu nimic de el. AJUTATI-MA VA ROGGG DIN SUFLET!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Discuta si cu el, dar vorbeste cu mama ta.Inca sunteti la inceput,doar o luna a trecut.Te ambalezi foarte repede si iubesti foarte usor si asta nu e semn bun.Daca el e de acord sa vina sa-ti cunoasca parintii,inseamna ca e serios si nu urmareste sa isi bata joc de tine,lucru pe care il vei sublinia,parintilor tai. Daca el nu vrea si iti spune sa mai asteptati,fugi cat mai ai timp, vrea doar sa profite de naivitatea ta. Vorbeste cu mama ta, iti va spune aceleasi lucruri.

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu stiu daca gresesc, dar din relatarea ta reiese faptul ca te indragostesti foarte usor si fara argumente.Nu stiu ce varsta ai, dar iubirea rezista daca are temelie stabila!

| AngieT a răspuns:

Incearca sa aduci exemple de cupluri cu diferente de varste si afla parerea lor iar apoi poti spune " eu sunt total de acord' sau "daca m-as indragosti de cineva mai mare n-ar conta" si asa ajungi sa vezi cum ar reactiona. sper ca te-am ajutat ( mie mi-a folosit treaba asta whistling ) pupici :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culcate cu el.fa un copil si il vor accepta parintii tai fiindca nu mai au incotor.da esti iubareata tare tu.cati ani ai? esti eleva? ai mamica? de ce nu discuti cu ea? ar trebui sa te ajiute.

| Pufarinnaa a răspuns:

Depinde si de diferenta de varsta. Daca este cat de cat rezonabila 3-4 ani. Poti sa le spui ca este un baiat copilaros si foarte dragut si nu se gandeste la prostii si doar la lucruri bune.Bafta! Daca mai vrei sa iti zic ce sa faci sa imi dai mesaj privat :*

Daca ai un prieten si nu stii cum sal prezinti parintilor, atunci du-te la emisiunea sa te prezint parintilor.asta e parerea mea, cam asa as proceda si eu.