| Merry24 a întrebat:

Acum 4 ani m-am indragostit de un barbat pe nume X si intre noi fusese dragoste la prima vedere.In 1 an de relatie ne vedeam mai des, fiindca el lucra si venea o data la 2-3 saptamani si stateam impreuna. Dupa c a inceput sa plece in Germani ne vedeam o data pe an...ne mai certam noi dar mereu ne impkm. Dupa c a inceput sa faca Italia tot asa rar ne vedeam dar treceam peste k ne iubeam..Anul trecut in noiembrie ma cerut de sotie iar eu am acceptat asta.Ne-am mutat impreuna 2 luni de zile si el petrecea cea mai mare parte a timpul pe net, cautand filme si vorbind cu rudele si fetele, iar mie nu-mi acorda prea multa atentie.Nimic nu mai era ca inainte, si mie mi se parea ceva suspect in schimbarea lui...Knd aveam ocazia il mai controlam, stiu ca nu am facut bine asta si stiu ca merit pedeapsa dar daca no faceam nu decopeream ca el are pe altcineva.El le-a spus tuturor k eu ii impuneam cu cine sa vorbeasca si asta nu i-a placut, dar nu este adevarat.Suntem despartit de 3 saptamani si desi i-am scris mereu k merit si eu si el o a 2 sansa,o tine ca nu vrea sa ne impacam. Vorbeste cu o femeie cu copil, parasita de barbat, si a postat pe facebook poze cu bebelul ei.Credeti ca va realiza mai devreme sau mai tarziu ca a gresit si se va intoarce inapoi la mine?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Merry,ar trebui sa te bucuri,draga mea!
Dupa o relatie chinuita care ti-a mancat patru ani de viata,te-ai trezit ca esti inlocuita simplu si usor,ca un bec ars!
Ceea ce inseamna ca el a iesit cu mult timp in urma din relatia cu tine,era prezent doar fizic langa tine,mintea si sufletul lui apartinand altei femei!
Crezi ca mai poti face ceva? Nu,absolut nimic,in scurt timp va "gresi" iar,relatia voastra s-a sfarsit!
Si,ar trebui sa te bucuri ca s-a sfarsit inainte sa pleci la drum cu un asemenea om!
Cum vrei sa deschizi tu casa cu un barbat infidel,ce dragoste ai putea simti si pentru cat timp,ce tata vrei sa le oferi copiilor tai?
Te-ai gandit la toate astea?
Nu vreau sa intru in amanunte de genul "nu a respectat relatia voastra","nu merita nici salutul tau","e un ticalos",pentru ca sunt evidente.
Sfatul meu e sa iti ridici capul mandra, sa te aduni si sa privesti inainte!
Nu te lasa atat de orbita de o dragoste falsa si mincinoasa, nu e el omul potrivit pentru tine, oricat de obsedata esti de iubirea care o simti acum!
Vei suferi, vei plange, dar timpul te va vindeca.Si,intr-o zi,vei realiza ca ceea ce-ti scriu eu aici e real,viata e minunata si ai tot ce-ti trebuie ca sa fii fericita pe deplin, langa un barbat care sa fie NUMAI al tau!
Gandeste-te bine si-ti doresc sa faci alegerea cea mai buna, nu te juca cu viata ta!
Mult, mult curaj, noroc si minte!

6 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nu cred! de fapt ar trebui sa fii multumita ca s-a terminat la timp relatia, pentru ati reface viata cu o persoana care merita!

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Sincer ai cam meritato si sa-ti zic de ce 1:Abia a-ti avut 3 ani de zile 2: V-ati vazut extrem de rar in ultimi 2 3: Nu i-ai putut testa personalitatea fidelitatea seriozitatea etc 4: Serviciu il tinea departe de casa, un sofer profesionist nu ii de insurat niciodata 5:Nu a-ti stat macar 1 an 1 an jumatate impreuna ca sa vedeti cum va descurcati impreuna cu facturile, cum va intelegeti etc. 6: Ai ales, un barbat imatur care evident doar pentru ca are o anumita varsta si la noi lumea considera ca gata la 24 ani trebuie sa te insori ( cea mai mare aberatie auzita de la lume ) si-a ales o femeie deja cu copil ca sa para "implinit" cu care evident o sa se joace un pic si dupa o so lase. La fel a facut si cu tine si uite unde s-a ajuns sa ai banuiesc injur de 23-24 ani (extrem de tanara) si un divort la activ, e mai placut acum, te simti mai matura ca ai si tu "dosar"? Sfatul meu pentru fiecare care vrea sa se casatoreasca B/F ganditi-va la pasul asta in juru varstei de 28-30 ani pe putin, distrativa, bucurativa de banii castigati de voi pana la varsta aia calatoriti vizitati lumea, si dupa ce v-ati plictisit si v-ati trait tineretea din plin pentru ca asta nu se intoarce.Va trebuie baiat gasiti-va un iubit, va trebuie nebuni sunt destule paturi in lumea asta.Nu va casatoriti repede, traitiva cat mai intens tineretea, iar cand te casatoresti asigura-te ca ai 4-5 ani impreuna pe putin, de seriozitatea fidelitatea lui, asigura-te ca a-ti stat impreuna o vreme si va descurcati cu facturile si cu viata in 2, intre voi.

| Merry24 explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Nu era sofer si nu inteleg dc am meritat-o avand in vedere ca nu i-am gresit cu nimic...asta e parerea voastra k barbati.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Merry24):

Asta e adevaru.Am dat un exemplu de sofer profesionist.Sti ca am dreptate dar tu cauti batai pe umar si consolarea clasica intre voi fetele cum ca el e un porc nenorocit ca cica "nu te merita" etc.Vina e a ta pentru ca te-ai grabit sa te mariti si pentru ca l-ai luat pe cel care ti-o picat in mana in loc sa-ti cauti un stomatolog afacerist stiu si eu de 28-30 in locu amaratului care habar n-are ce vrea sa faca si cu care te-ai vazut 3 luni in 2 ani.P.S. Asta e adevaru iar daca vrei batai pe umar ai gresit locu.Tu sti ca ai facut bine ca s-a terminat si ca ai gresit ca ai inceput dar ai venit acii sa induiosezi fetele ca sa mai auzi "e un dobitoc"; " nu te merita" etctongue

| PsihinG a răspuns:

Tot ce nu ne omoara in viata ne caleste.
Sfatul meu este sa-l lasi sa-si vada de viata lui si tu de a ta, pentru ca din ce ai povestit, tu nici nu ai avut timp sa-l cunosti pe el, sa vezi ce fel de om este si nici el nu a vrut sa te cunoasca pe tine.
Poate v-a realiza sau poate nu, cine stie? Dar nu astepta sa se intoarca la tine, tu continua-ti viata, incearca sa dai uitarii sentimentul de iubire pentru el.
Cu siguranta vei gasi pe cineva care sa te aprecieze asa cum esti tu.

| Marius_Florea_1990 a răspuns:

Baiatul ala nu te merita draga mea!