| colouryourownworld a întrebat:

Help! Un baiat m-a intrebat daca vreau sa ne combinam. Ne cunoastem de vreo trei ani, si chiar imi place de el, dar nu sunt pregatita pentru o relatie... ce sa fac? chiar il plac...crying

Răspuns Câştigător
| Nairam17 a răspuns:

Nu stiu motivele tale pentru care zici ca nu esti pregatita, daca tu il placi, el te place, nu vad care ar fi problema, mai ales ca va cunoasteti de atata timp... nu cred ca e vorba numai de sex aici. Depinde si de ce varsta ai. daca chiar te place nu te va presa cu intrebarea si te va intelege happy Daca nu vrei sa fi cu el, nu-i spun un NU direct in fata mai ales ca simti ceva pentru el, incearca sa-i explici cum sta treaba. GLwinking

9 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Combinati-va si voi mai putin nu de tot

| DakotaRoyse a răspuns:

Dacă ai sub 13-14 ani, te înţeleg. Altfel... nu poţi sta toată viaţa în gând cu replica "nu sunt pregătită". Aşa nu o să faci nimic, niciodată. O să ajungi să ai poate 17, 18, 19 ani, cu 0 experienţă în domeniul relaţiilor adolescentine. Hey, chestiile astea te pot învăţa multe despre oameni şi despre tine, de fapt happy Eu spun să încerci, că nu te mânâncă nimeni. Şi dacă ai încredere în el, staţi şi povestiţi cât de deschis puteţi despre lucruri de genul. O să ajute. Hai, curaj!

| Delia_5516 a răspuns:

Incearca si luati'o usor:*! nu pierde sansa pentru ca s'ar putea sa se intample sa te trezesti prea tarziu ca voiai sa fii cu el!sad accepta!

| happykill a răspuns:

Spui tu frumusel ca poate sa mai astepte, momentan nu esti pregatita

| alexz44 a răspuns:

Da cati ani ai de nu esti pregatita pentru o relatie?confused

| Retardatus9000 a răspuns:

Trebuie dar sa te candesti ca l iubesti!

| TimMocan a răspuns:

O supa bine facuta te poate face sa gandesti mai limpede

| andreeadraguta20 a răspuns:

Eu ceas zice sa te combini cu el daca chiar te place si tu il placi deoarece va placeti reciproc si n-ar fi vreo problema

| Ursuletrozy a răspuns:

.Dificil!:-s.Poi daca el vrea sa fi cu el si tu nu esti inca pregatita spune-i ca ar fi bine sa ramaneti prieteni foarte buni.Sau daca vrei sa fi cu el intai mai afla ceva despre el big grin.Mult noroc:X:*>big grin