| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Un baiat se uita la mine in ochii mei cand ies din clasa ne cunoastem de un an stie ca-l plac.
Au fost mai multe lucruri, incerca sa ma faca geloasa, astepta autobuzul si cand venea nu-l lua ca sa mai vorbim.Acum seara vorbeam pe mess si a venit vorba de la nu stiu ce chestie si mi-a zis:eu vreau sa vb cu tine laughing. Se referea pe mess, eu i-am raspuns: si eu laughing. Dupa ma intreaba : vrei sa fi cu mine intr-o relatie pe facebook? rolling on the floor Eu i-am zis ca da. rolling on the floor Am fost doar 3 minute pentru ca ne-au asaltat toti cu mesaje si bla bla.Acum vad mesaje pe peretele lui de la o fata : o luna si 17 zile:X:X, el ii raspunde: :X:X:X:X. Comentarii la poze gen: ea il intreba: nu e asa ca e frumoasa sapca si el ii raspunde: si >sapca: :X
pff. l-am intrebat pe mess de ce ai vrut sa fi cu mine pe facebook? rolling on the floor si el cica: pai zicea alexandra sa ne combinam la cartela si. laughing stai putin brb.
Alexandra fiind prietena mea, si dupa a iesitrolling on the floor.
Ce ziceti? rolling on the floor) e clasa 8 a si eu, 7a.

12 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Fata draga, nu crezi ca este prea devreme sa te lasi "furata' de valurile vietii? De ce

raspunzi unor avansuri ca asa se cheama ce iti face el si pe viitor va incepe o alta

tactica si poate iti va declara pe blog ca te iubeste si inteles cu ceilalti prieteni sa te

faci de ras singura si sa devii bascalia grupului lui pe blog.De ce nu vrei sa fii fata

mamii si a tati silitoare la carte si sa nu o iei rara cu cartea si sa apuci drumuri

neadecvate copilariei si inocentei tale? Gresesti mult iti vei dezamagi mama, familia si

ma opresc sa te dadacesc, trage tu concluziile.Sa ai o zi buna si minte multa si lasa

dragostea pentru cand vei fi mare si coapta la minte si trup, si vei stii a discerne intre

ce e bine si rau, nu lasa sa devii batia de joc a unor mucosi ca vei regreta mai tarziu si

poate sa te insemne toata viata sa suferi.Succes la carte.

| anonim_4396 explică (pentru traveler):

Nu cred ca am zis ca s-a urcat pe mine, nu. Ia-o usor. Usor, usor de tot. Pentru ca tot ce ai scris ai scris fara sa stii despre ce e vorba. El nu are tupeu nici sa zica ca ma place fata in fata, cum sa ma gandesc ca isi bate joc de mine sau altceva?! Este cu 6 luni mai mare decat mine, deci cred ca tot ce ai gandit a fost cam nepotrivit pentru mine si pentru intrebarea mea.

| traveler a răspuns (pentru anonim_4396):

NU doresc sa te jignesc, sa te dascalesc, este optiunea ta ce vrei sa faci cu tine.O zi buna si spor la carte.

| LoStEyEs a răspuns:

Imi dai te rog si mie profilul lui ca sa vad macar cum este? sa-mi fac o parere tongue daca vrei, daca nu, nuwinking

| anonim_4396 explică (pentru LoStEyEs):

Am cerut o parere, atat tot! Poate nu am redactat cum trebuie, am zeci de intrebari despre el si mi-e deja cam greu sa scriu din nou si din nou. Intamplarile sunt din ce in ce mai mari la numar si eu ar trebui sa le cuprind pe toate ceea ce este imposibil. Daca vrei da-mi mesaj cu id tau si vorbim pe Yahoo.

| karminuta a răspuns:

Pai eu cred ca te place si nu stie cum sa iti spuna, sau... vrea doar sa se foloseasca de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca ma place, adica se uita in ochii mei, se inroseste daca ii zic ceva mai nu stiu gen: cf iubirerolling on the floor))).
Mai devreme cica: eu inca rad rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai In legatura cu : 1) fata care vb cu el pe facebook - probabil sunt impreuna sau ...depindethinking daca nu ti-e rusine intreaba-l.Sau incearca sa afli de la ceva mai apropiat de el care stie.
2) ca vb cu tine in loc sa plece acasa si incerca sa te faca geloasa + se uita in ochii tai - eu zic ca te place! pentru ca altceva...nu ar avea de ce. Sau pur si simplu asa vezi tu lucrurile pentru ca iti place de el si el de fapt...nu face asta si in legatura cu : ca vb cu tine si nu ia autobuzul - te considera o pritena buna si vrea sa mai stea de vb cu tine. Dar eu zic ca te place!winking
Mai vorbeste cu el, incearca sa afli mai multe( daca te place, daca are prietena... daca ar vrea una.etc) si daca sentimentul e reciproc poate veti vi impreunahappy
Sper ca te-am ajutat:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

L-am intrebat despre mesajele de pe wall.
si cica: stai ca nici eu nu stiu

| anncky a răspuns:

Nu stiu ce sa zic laughing e ciudat big grin vorbeste mai des cu el pe mess ex : azi il intrebi ce face maine vorbiti despre ce ii place lui si tot asa :pe
si poate il intrebi pe mess : Nu ai vrea sa fim impreuna? dar nu numai pe facebook whistling blushing daca ai curajul laughing
sau fa tu primul pas daca vezi ca nu il face el pe primul

Sper ca te-am ajutat :* Succes

| zuzapitika a răspuns:

raised eyebrowsfato...sfatu meu e sal ignorihappy adica e un baiat care nu stie sa se comporte cu o fatahappy asta e parerea mea dupa ce tia scris...se cam foloseste de tinehappy

| claudiufarcas01 a răspuns:

... eu n-am inteles nimica... apropo frumoasa poza de la avatar Blue Air big grin