| opierdevara a întrebat:

Hey Alll:X
Credeti in vise?
Eu nu stiu ce sa mai zic.cred ca unele vise sunt semne.
De exemplu acum imi place de un baiat si am visat aseara ca vorbeam cu el si mi. a zis ca nu as avea nicio sansa la el.Am cautat intr. o carte si spune ca "refuzul in dragoste" inseamna "noroc in dragoste"Si in vis plangeam si "plans" inseamna "fericire". Acum nu stiu ce sa mai zicVoi ce spuneti? Ati avut vise care au fost semne?
Funda cel mai interesant raspuns si voturi celelalte.winking

Răspuns Câştigător
| sonny89 a răspuns:

Nu stiu ce sa cred despre asa-zisele "Dictionare de vise", dar iti pot garanta ca visele au un rol al lor, mai putin de previziune, asa cum cred toti, ci mai mult de confirmare. Eu cred in vise mai mult din perspectiva psihologica, si anume ca visele sunt doar povesti generate de constiinta pe baza amintirilor sau a preocuparilor prezente (in cazul tau, baiatul). Sigmund Freud a spus ca visele "ofera calea regala catre cunoasterea activitatilor inconstiente ale mintii", adica prin vis se formeaza imaginile fanteziilor sau temerilor. Deci visul tau s-a nascut deopotriva dintr-o dorinta (baiatul), cat si din teama (de a nu avea nicio sansa cu el). Acum trecand peste vis, de ce vad intotdeauna intrebari care incep cu fraze de genul: "imi place un baiat"? De ce voi, fetele, considerati ca "baiatul trebuie sa faca primul pas"? Daca-ti place baiatul respectiv, de ce astepti sa te "caute" el? Fa ceva, urmatorul vis poate nu va mai fi la fel.

| opierdevara explică (pentru sonny89):

Iti multumesc foarte mult pentru sfat!
Asa ma gandeam si eu sa fac happy
Sa stii ca am o teama ca el m-ar putea refuza...
oricum mersi inca odata si sincer? meriti funda:*

| sonny89 a răspuns (pentru opierdevara):

Mersi! Nu stiu cat de mult merit funda aia, insa ma bucur ca te-am putut ajuta. Desi sunt de cateva zile inregistrat pe TPU, tot nu inteleg de ce toti se bat pe "funda"? Eu raspund doar pentru a ajuta (uneori), pentru ca de cele mai multe ori raspund ironic (asta si din cauza intrebarilor adresate de unele persoane laughing ).

| opierdevara explică (pentru sonny89):

In momentele prin care trec am nevoie multa de un sfat si tu mi l-ai dat! Nici eu nu ma zbat pentru funda! Consider ca mai mult conteaza ca am ajutat pe cineva! Succes in continuarewinking

6 răspunsuri:
| IubesteEa a răspuns:

Daaa chiar ca sunt semne am visat ca eram cu un baiat si conversatia pe mess si a doua zi asa a fost s-a intamplat dar acum nu stiu eu mai tin la el si cred ca si el si tot asa plangeam cand ne-am despartit de adevarat si in vis si a doua zi eram fericita ca am aflat ca inca ma mai iubeste pana acum deci da daca crezi... vot?

| speranza a răspuns:

Eu nu cred in vise.Sunt numai inselaciuni.Am incercat sa-mi le descifrez, dar nimic concret.Numai minciuni.Nu crede in vise.Ele sunt doar starile constientului tau. Daca te-ai gandit la el si normal ca subconstientul lucreaza mai departe noaptea, cu tot felul de ganduri, si de aici iau nastere visele.Nu te increde in ele.

| UrlatiDeathRun a răspuns:

Deci. visele sunt intrunfel cam ciudate, cand in vis vezi ca esti iubita cuiva si el te uraste o sa fitizi impreune. cand visezi catelushi morti/chinuiti o sa ai noroc toata ziua... daca plangi in vise o sa fi fericita cu un baiat/fata. Cand viseizi ca te bate vcineva/alearga/te omoara/te sinucizi, o sa ai numai ghinionbig grin. sper ca te-am ajutat