| opierdevara a întrebat:

Credeti in vise?
Eu nu stiu ce sa mai zic.cred ca unele vise sunt semne.
De exemplu acum imi place de un baiat si am visat aseara ca vorbeam cu el si mi. a zis ca nu as avea nicio sansa la el.Am cautat intr. o carte si spune ca "refuzul in dragoste" inseamna "noroc in dragoste"Si in vis plangeam si "plans" inseamna "fericire". Acum nu stiu ce sa mai zicVoi ce spuneti? Ati avut vise care au fost semne?
Funda cel mai interesant raspuns si voturi celelalte.winking

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! da sa stii ca eu cred in asa ceva, pentru ca mi se adeveresc in mare parte, poate ai sa razi dar asta e realitatea...si ca un fapt concret iti zic ceva...marti mama mea a plecat in vizita la o nepoata in partea Bacaului, a ajuns bune, totul era ok, seara am visat-o pe mama ca avea un bagaj mare in mana, ceia ce inseamna greutate, fiul meu a zis ca a visat sange si un politai, ceia ce inseamna veste in graba, dimineata ma tot intrebam ce sa fie, am sunat la varamea si am vrut sa vb cu mama, a zis ca nu poate ca doarme, ceia ce era iesit din comun, mama se trezeste mereu la 6-7, deci cand am sunat era 9-10, si am intrat la banuieli, apoi pe la 12 ma suna vara mea si imi zice ca mama e la spital ca a luata-se de cu seara salvarea.deci coincidenta? premonitie? zi-mi tu.

| opierdevara explică (pentru caramela):

Aici ai dreptate.Si eu cred ca in mare parte visele de adeveresc.
Adevarul este ca unele sunt doar produsul imaginatiei noastre dar exista si vise premonitorii.
Acum intreb si eu? Ceea am visat oare se va adeveri? Adica (virgulablushing) cum am zis si in intrebare eu am gasit ca "refuzul in dragoste" inseamna "noroc in dragoste" si ca "plans" inseamna "fericire".straight face

| caramela a răspuns (pentru opierdevara):

Da de multe ori se intampla opusul visului, dar aceste vise cred ca sunt un semn, atunci cand ai gandurile curate si nu te culci cu gandul la X-Y, plansul in vis e fericire in realitate, un refuz, poate fi cu dus intors, dar si tu poti contribuii la dezlegarea lor, poti insemna ce se intampla atunci cand in vis plangi si invers, refuzul dragostei etc...

| opierdevara explică (pentru caramela):

Am uitat sa iti spun insanatosire grabnica mamei tale:*

| caramela a răspuns (pentru opierdevara):

Multumesc mult!:* deja e pe drumul cel bun, sper sa fie bine, si ultimile analize de luni sa iasa bunehappy are 71 de ani, nu vreau sa o pierd etot ce am pe lume alaturi de fam meastraight face sanatate multa si fam talehappy

| opierdevara explică (pentru caramela):

Ai incredere in Dumnezeu si El te va ajuta mai ales ca suntem in pragul sarbatorilor!
Am o intrebare poate cam indiscreta.Ce varsta ai?happy

| caramela a răspuns (pentru opierdevara):

Am un baiat de 23 si o fata de 21 de anilove strucklove struck multumit/a? da sa stii ca nu sunt babaciunehee hee

| opierdevara explică (pentru opierdevara):

Poti sa-mi spui pe privat.happy
Eu am 15.big grin

| opierdevara explică (pentru caramela):

Stai linistita! Nu cred asta.Sa iti traiasca cei 2 copiii>big grin

| caramela a răspuns (pentru opierdevara):

Multumesc!

| caramela a răspuns (pentru opierdevara):

Multi inainte si sa cresti mare si sanatos/a

| opierdevara explică (pentru caramela):

Multumesc.[Sunt fataon the phone
"De exemplu acum imi place de un baiat" [Am incheiat citatul]

13 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Pentru mine,unele vise au reprezentat niste semne a ceea ce se va intampla in viitor(de obicei, vise care au prevestit lucruri rele).Dar cele mai multe dintre ele nu reprezinta nimic, sunt rezultatul a ceea ce faci tu ziua.De exemplu,daca te certi cu cineva,vei visa urat, sau daca te uiti la un film de groaza, la fel.

| Jokeras a răspuns:

Da. Daca vrei sa stii ce inseamna un anumit lucru sau o anumita strare intra aici: http://www.visele.ro/