| anonim_4396 a întrebat:

Hey,am si eu nevoie de un sfat.
Ce as putea sa fac avand in vedere ca de cand ma stiu toate prietenele si prietenii mei aveau voie sa faca aia si aia si eu nu puteam sa fac nimic, si acum e la fel, ei stau afara pana la 12 noaptea si la varsta is mai mici si eu la 16 ani la 10 deja ma ameninita ca nu mai am voie sa merg afara daca nu merg acasa.Vad alte fete de varsta mea ca stau cu iubitii lor si se plimba la 11 noaptea, eu pot sa visez mai departe, si cand le explic ca pot sa am grija de mine ei tot se comporta cu mine ca si cu un copil mic.Si azi am mers afara de abia de am stat 2 ore si deja ma forta sa merg acasa si am mai stat o ora si imediat ca maine nu mai ies afara si ma cearta ca ce stau doar cu baieti si hau bau...ce as putea sa fac sa am si eu liniste?

2 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Sa iti accepti parintii si regulile pe care ti le impun! Ei nu o fac din rautate ci pur si simplu iti vor doar binele si se gandesc la tine zi si noapte pe unde umbli si ce faci.

| EdyakaSmoke a răspuns:

Eu cred ca paritii tai vor doar sa te protejeze! Tu ai putea sa le ceri sa te lase in timpul zilei sa stai cu prietenii! Si eu am 16 ani si chiar daca am prientenii nu stau mai mult de ora 10! Trebuie sa ne acceptam parintii asa cum sunt!