| Ralucutza_Ralu_2000_Ajbm a întrebat:

Hey bună! Am o problema, vreau sa ma mut la prietenul meu pentru totdeauna și nu știu cum sa le zic părinților mei. Am 18 ani și nu am curajul sa le zic. Voi ce ați face în locul meu?
Dau fundă promit

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Dar de ce atâta graba? Prietenul măcar sta singur caci dacă sta cu părinții nu cred ca e o idee buna. Dacă dragostea e asa mare și nu mai poți aștepta vorbește cu părinții tăi. Dar decizia asta trebuie sa o gândești bine înainte

15 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te gandesti mai bine.Incearca intai sa faci cumva sa mai ramai pe la el, sa mai margi pe acasa, sa il mai duci pe el la ai tai etc sa va cunoasteti si sa te cunoasca mai bine pentru ca ai vazut recent cred ca acel caz in care o fata a plecat de acasa sa se mute cu iubitu si a rupt-o in bataie.Nu poti cunoaste un om in ani de zile si mai ales la varsta voastra.
Asa ca mai bine incearca sa discuti cu ai tai, cu el, cu ai lui si treptat sa vedeti ce aveti de facut.

| OldSoul a răspuns:

Eu as zice sa nu te grabesti.
Poate ca relatia e frumoasa, dar cand te muti la el, deja se schimba situatia, mai apar responsabilitati, el deja considera ca "te are" si asa poate nu o sa mai fie cum era inainte.

| Justme1997 a răspuns:

As sta acasa ca sa nu ma intorc înapoi la parinte cu coada intre picioare peste cateva luni

| GirlOnline81 a răspuns:

On topic: se cunosc parintii si prietenul tau?

| gratargratar a răspuns:

Te duci la el, se culca cu tine pana se satura, va certati, te intorci la parinti. Cam asta ar fi. El ramane cu experienta si cu mandria ca s-a mai culcat cu una, tu ramai folosita si iti gasesti altul mai prost decat primul', pentru ca nu vrei sa ramai singura.
Sfarsesti mult sub potential, casatorita dupa ce ai mai trecut prin patul a 4-5 baieti, cu spermatozoizi de diferite proveniente.

Asta este povestea majoritatii fetelor din zilele noastre. Crede-ma pe cuvant. De aici, tragi singura concluzia.

Pana baiatul nu isi ia angajament fata de tine, cerandu-te in casatorie, nu ai ce sa cauti sa te muti cu el. Sa mearga la cu(r)ve intre timp, daca nu se poate abtine.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru gratargratar):

laughing in ce secol ai ramas?

| anonim_4396 a răspuns (pentru gratargratar):

Mai rau de atat. Se culca cu ea, o lasa si gravida apoi o mai da si afara din casa. Mai cunosc cazuri. Dar fetita sa inteleaga ceva din asta inainte sa dea precum nuca in perete. Ea crede ca totul e ca in filmele de dragoste. Dar nu e nici chiar asa.

| gratargratar a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cunosc si mai multe cazuri, de aceea ma si deranjez sa raspund.
Am avut in liceu colege extraordinare, frumoase si inteligente, si au ajuns acum sa stea in concubinaje cu tot felul de tipi dubiosi (pentru ca si-au inceput viata sexuala din liceu, iar intre timp au fost parasite), unele divortate, iar altele cu copil in afara casatoriei (caz recent, de anul acesta).
Totul se vede clar de la inaltime. Numai daca esti in **** nu-ti dai seama de imprejurari, si ti se pare totul normal.

| Emma30555 a răspuns (pentru gratargratar):

Frate asta este viata unii au mai mult noroc altii nu. Daca o femeie divorteaza sau se desparte care e problema? Si sa astepti sa vina fat frumos pe un cal alb ajungi fata batrana. Viata e facuta sa o traim cu bune si rele nu sa visam cai verzi pe pereti. Ok trebuie sa avem si noi grija sa nu facem alegeri proaste si sa traim dupa niste principii sanatoase dar nici chiar asa sa vedem doar partea negativa

| eckblume a răspuns:

Buna! In afara de a le spune adevarul, nu prea ai solutii. Desigur poti sa pleci fara sa ii anunti, dar gandeste-te prin cate stari ar trece parintii tai si cate griji si-ar face pentru tine. Chiar daca ai 18 ani, ei te sustin financiar, moral. Sunt parintii tai, nu straini. Sfatul meu e sa le zici adevarul, dar mai intai sa iti faci un discurs prin care ii convingi ca e decizia corecta. Si sa ii minti ca te muti la o prietena iar e grav, deoarece pot afla si se vor supara, nu vor mai avea prea multa incredere in tine.

| DanielCD a răspuns:

Interesant, nu ai curajul sa le spui parintilor care te-au crescut 18 ani, cu care ai trait 18 ani; dar ai curajul sa te muti le "prieten" pe care-l stii probabil de cativa ani! Ce incredere iti inspira un "tip" despre care nu stii mai nimic? NU stii ce intentii are! Dar iti e frica de parintii tai care ti-ai oferit totul, ti-ai vrut tot binele...wow!

| ywar a răspuns (pentru DanielCD):

E clar de ce e asa! Pentru ca au in cap numai tampenii, aventuri, sex si teribilism, mult teribilism. Nu stiu ce-i viata, nu au repere, nu se pot raporta la nimic pentru ca nu au la ce. Se va trezi! Sa ne rugam Bunului sa se trezeasca cat mai repede si sa nu faca prostii.

| HatzzzJhonule a răspuns:

Ai putea sa le explici ca vrei să te muți la el eu zic că o să înțeleagă. Ar fi bine sa le prezinți băiatul sau să le arăți cât de important este pentru tine. Cu timpul ei o sa înțeleagă poate chiar și imediat.

| Yiing a răspuns:

Hei. E un pic cam devreme sa faci asta. Mai cunosc cazuri de genul si nici unul nu s-a terminat prea placut. Dar daca esti sigura ca el este alesul, iar parintii tai au incredere in el, le poti spune. Nu lua decizii gresite. Mai bine mai astepti decat sa te arunci. Fii atenta. Succes.

| Robertfaur11r a răspuns:

Ca ești însărcinată...