| anonim_4396 a întrebat:

FUNDĂ! Bună. Eu am 17 și el 25. Ne-am văzut de cîteva ori și sunt sigură că i-am plăcut. Am ieșit la un suc împreună, vine cu mașina și mă ia de la colegiu, dar unica problemă e serviciul lui. Nu are mult timp pentru mine, nu mă sună des etc. Ieri m-a sărutat pentru prima dată. Este petru prima dată cînd mă sărut cu un băiat de vîrsta lui. Nu știu cum gîndesc ei la vîrsta asta. Suntem împreună sau nu? vreau să-i scriu un mesaj și nu știu ce. Merită să-l întreb direct dacă e prietenul meu? vreau o concretizare, m-am săturta să-mi tot bat capul. Ce să fac?

Răspuns Câştigător
| Iunona a răspuns:

Poti sa il intrebi daca avet o relatie serioasa sau doar o aventura. Suna mai matur. Nu e o diferenta asa mare de varsta, incearca sa te relaxezi, sa ii vb calm. Intreaba-l ce gen de relatie cauta si daca sunteti pe aceeasi lungime de unda...sti tu ce sa faci. Pupici

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate că despre el am avea de spus numai de bine. Dar îţi trebuie prieten mai tânăr. O singură întâlnire nu înseamnă mai nimic. (Nemţii spun că o dată-i niciodată.) Faptul că te ia de la şcoală nu înseamnă mare lucru. Împreună o să fiţi când ţineţi unul la altul, când puteţi să-i spuneţi bucuroşi şi altui om că sunteţi împreună. Mesajele sunt prea uşor de şters şi de uitat. Mai bine îl suni şi-i spui ce simţi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna dimi, acest gest al lui de a te lua cu masina de la colegiu este doar pentru a te impresiona, ne mai scrii ca nu iti acorda mult timp si nici de sunat nu te suna des, toate astea ne face sa banuim ca acest "25 de ani" are o relatie stabila iar cu tine nu doreste decat o aventura, am curaj sa pun pariu cu tine ca asa este, be careful!

| Vix999 a răspuns (pentru anonim_4396):

La naiba, mi-ai luat-o inainte cu concluzia asta. Data viitoare te rog asigura-te ca nu vreau sa spun si eu acelasi lucru. Ne-am nteles? laughing)

| anonim_4396 explică (pentru Vix999):

Sa traiti! n-am inteles tongue

| Q69 a răspuns:

Merita sa mai astepti pana la 18 ani pentru relatii cu cei peste 18

| December a răspuns:

Pai poti sa-l intrebi ce vrea de la tine. Trebuie sa ai o discutie mai clara cu el. Doar sa ai grija un pic. E o diferenta de varsta totusi si inca nu sti ce vrea el de fapt. Intreaba-l. Daca nu are timp pentru tine e mai nasol. Depinde ce inseamna pentru tine "nu are timp, nu ma suna des".

| pandaAnna a răspuns:

sad