| RalluRaluka15 a întrebat:

Hey cine ma ajuta... am o situatie mai "delicata"... am prieten de aproape 6 luni si parintii mei nu stiu asta, dar recent a aflat o verisoara si i-a spus tusicii mele... si imi e teama sa nu ii spuna mamei... ar fi mai bine sa le spun eu parintilor sau sa astept sa vad daca ii spune tusica mea?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pacatul marturisit/pe jumatate iertat!
Asa suna un proverb.
Acum depinde si ce varsta ai, ar fi indicat sa stai de vorba cu mama ta cand vezi ca este calma.
Darm asa cum am zis, daca ai sub 16 ani, nu stiu in ce masura te va lasa sa ai prieten.
Mai bine ii marturisesti tu, daca afla din alta parte, ar mult mai rau.
O zi bunahappy

4 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Mai bine le spui tu.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Spune-le tu. Se vor supara daca afla de la altii, mai ales din familie.

| AliGab a răspuns:

Cred ca mai bine le spui tu parintilor. Atitudinea lor va fi si in functie de varsta ta. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-le tu, nu e mare chestie.