| ScumpikAlyssa a întrebat:

Hey! De la un timp parintii mei se cearta din orice motiv,iar eu nu mai suport! Vreau sa fug de-acasa... Ce credeti:e bine ce vreau sa fac? Stiu ca nu este foarte bine,dar nu mai suport,le-am spus sa termine odata, dar nu pricep!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Si ai mei se cearta zilnic. Taicamiu e alcoolic. Si cu toate astea nu m-a interesat niciodata sa fug de acasa. Am mancare, am laptop, pot dormi. Daca fugi tot acasa ajungi, inevitabil. Obisnuieste-te cu ideea, considera ca ei oricum nu iti vor mai influenta viitorul pentru mult timp si ca, astfel, nu vor avea nici cum sa te influenteze psihic. Nu ii baga in seama. Fa tot ce poti sa te distrezi, sa te relaxezi, ca sa uiti, pleaca pe unde poti (excursii, plimbari lungi), dar nu fugi de acasa.

Răspuns utilizator avertizat
| ThePoet a răspuns (pentru Oriflamediscountsuper):

Haha! laughing Da, mersi la fel. Sa fie! Intr-adevar pretuiesc iesirile. E tot ce mi-a mai ramas.

| ddanaraluca a răspuns:

Draga Alyssa..in primul rand sa nu faci asa ceva, fuga de probleme nu rezolva nimic.In viata o sa te confrunti si cu altele, si va trebui o data si o data sa infrunti lucrurilehappyFiecare trecem printr-o perioada mai proasta, mai grea. poate prin asta trec si parintii tai.Incearca sa-i ajuti, sa vezi care e cauza de la care se cearta si fi alaturi de ei! Ai incredere, vor veni si zile cu soare in care te vei bucura alaturi de eiwinking

| kyara10 a răspuns:

Nu nu este bine pentru ca ei se vor ingrijora daca u vei pleca asa ca incearca sa ii intelegi sa intelegi dc se cearta

| Bibibibo a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu ei..sa'i iei pe amandoi cand ii vezi ca sunt mai calmi si sa'i intrebi ce au, de ce nu se mai inteleg, sau daca vor scuze ca spun asa dar daca vor sa divorteze, spune'le ce te deranjeaza, ca nu iti place ca se cearta ca tu esti doar un copil si daca ar putea sa'si rezolve problemele mai frumos..succes:*