| FataCuMasca a întrebat:

am o problema. sunt nervoasa tot timpul, sunt suparata si imi vine sa plang din orice parca nimic nu-mi merge bine! Nu mai stiu ce sa fac, caut motiv de cearta din orice si ma enervez tot din orice. Parca de un timp nu mai suport pe nimeni si nimic. Am 15 ani, si nu vreau sa primesc raspunsuri gen " Nu-i nimic grav, asa e adolescenta". Emotiva am fost mereu dar parca acum e mai rau.

7 răspunsuri:
| Bella03 a răspuns:

Exact in aceiasi situatie sunt si eu, mereu ma enervez pe parintii si sora mea, si dupa regret mult asta, si ma enervez super usor din aproape orice, cred ca e din cauza stresului acumulate la scoala, sau lipsei somnului, deoarece e prea mult de invatat.

| positivity a răspuns:

De ce nu faci asta să fie în folosul tău? Adică bine, pare că acest sentiment nu se poate controla, însă nu e chiar așa! Ai singură viața la dispoziție, dacă faci lucruri ce le vei regreta mai târziu, e ca și cum ți-ai fi bătut joc de viața ta, și nu cred că vrei asta, nu?
Dacă încerci să fii ceea ce nu ești, îi îndepărtezi pe toți de tine, și în același timp se naște un nou sentiment, frica. Acum ești supărată pe toți, nu îți iese nimic din ceea ce îți propui, negi faptul că e cea mai nașpa perioadă de când te știi, și speri să fie bine, însă nu poți controla asta!
Eu îți sugerez să-ți faci un jurnal, ceva unde să descrii cum te simți în acel moment!

| FataCuMasca explică (pentru positivity):

Chiar am facut asta timp de cateva luni, scriam zilnic cateva paginii, dar nu stiu. pentru mine parca nu merge nici asta. scriam si incepeam sa plang.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil esti un copil prea rasfatat

| Kalla a răspuns:

Esti frustrata.Si nu te jignesc.Frustrarea este ca stresul.Se acumuleaza si devine din ce in ce mai greu sa o elimini.
Pentru a-ti usura sufletul si mintea incepe sa faci un sport ca boxul, inotul sau alergatul.Sau incepe sa scrii intr-un jurnal, pune pe hartie toti nervii tai.
Succes.

| OlariuRox a răspuns:

Draga mea, du-te si vorbeste cu un psiholog, trebuie sa te eliberezi esti prea stresata, el trebuie sa iti recomanda niste calmante. Nu e bine cu aceste stari, poti intra in depresie sau poti sa da-i in late boli grave. In ziua de azi cea mai grea boala e stresul.

| FataCuMasca explică (pentru OlariuRox):

Am fost in depresie, adica nu a fost chiar o depresie, am plans 2 zile non-stop. Acum cateva luni, sunt mai emotiva de felul meu.