| Jojo2000 a întrebat:

Hey everyone! big grin Deci sunt intr-o situaie foarte complicata si extrem de delicata. Am avut o discutie cu mama din care am reusit sa inteleg ca e dezamagita de mine(are si de ce, cu scoala merge prost,in ultimul timp am fost rea, a sunat diriga acasa cu reclamatii, etc...) si bineinteles ca mi-a parut rau sa aud asta sad dar nu asta e problema; adica mamei mele ii va trece daca o sa inteleaga ca incerc sa o fac mandra de mine. Adevarata problema este ca se apropie sarbatorile de iarna( Craciun, Revelion) si sunt de ceva timp cu un baiat care e din alt oras. Nu stiu cum sa o conving pe mama sa mergem acolo si sa stam ceva mai mult( 4 zile si sa facem si revelionul acolo cu niste rude) mai ales ca, din cate am inteles ea doreste sa stam acasa si sa se relaxeze...sad Ajutati-ma va rog! Nu stiu cum sa fac, ce sa-i zic sa o conving! Dau funda pentru cea mai buna solutie! :*

Răspuns Câştigător
| Exilee a răspuns:

Apuca-te de invatat deoarece mai tarziu vei avea toate motivele sa fii fericita (sa nu uitam ca o sa ai un nivel de informatii foarte ridicat).
De ce sa te duci acolo. Ce stii tu despre acest baiat, domnisoara?

BIneinteles ca mama ta este suparata, dar chiar asa tie nu-ti pasa de sentimentele mamei tale?
Stiu ca exista un sentiment de "dragoste virtuala" care este adanc radacinat in tine ( da si eu l-am simtit pe pieala sau mai degraba in cugetu-mi), dar trebuie sa revii cu picioarele pe pamant si accepta realitatea!
Pune-ti intrebarea : ce urmaresti cu acest comportament?
Offf, serios daca va inteleg.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa faci ceea ce vrea mama ta si ce isi doreste ea. Mai ales ca este dezamagita de tine. Ce poti tu acum sa faci este sa incerci sa faci tot ceea ce poti sa-i schimbi parerea si sa o faci mandra de tine. Invata, citeste, ajut-o prin casa la treburi mereu! Cand va vedea cum te-ai schimbat o sa fie impresionata si atunci sunt sigur ca daca i-ai cere ceva, ar face asta pentru tine pentru ca stie ca meriti happy

O zi placuta!

| BubbleWhitee a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti la mama ta.Este bine de Craciun sa fiti acasa, cu toata familia.Tu, parintii si fratii tai, daca ai.Lasa prietenul mai ales ca este din alt oras.Relatiile nu tin pana la sfarsitul vietii, insa mama iti va fi mama pentru totdeauna.Mai ales de sarbatori si mai ales ca ai suparat-o, ar fi bine sa fii langa ea si sa ii indeplinesti dorinta de a sta linistita acasa asa cum vor majoritatea de sarbatori.

| singuraticul21 a răspuns:

Cel mai simplu suna u rudele respective din acel oras si batele apropouri daca va primesc la ei de sarbatori si pe urma sa vorbeasca oameni mari cum sa faca sa ajunga la un numitor comun. Dar gandeste-te ca daca el iti cere un sacrificiu de genu inseamna ca nu te iubeste mai bine sa vina el la tine