| UseR4EveR a întrebat:

Cum sa imi conving tatal sa mergem undeva de revelion am un tata tare incapatanat as vreaaaasa lec undeva la ceva rude cum sa fac? ceva metodeee varo funda plzcrying((((((((((mai sunt cateva zile si gata cu sarbatorilecrying

Răspuns Câştigător
| Kanghu a răspuns:

Incearca sa nu disperi, sa strigi, sau sa te superi caci va agrava situatia.
Roaga-l frumos. Indeplineste sarcinile pe care ti le da.
Fa lucruri care l-ar putea face mandru de tine.
Daca totusi pana la urma va zice nu, nu renunta. Continua sa faci ceea ce ti-ai propus si nu te enerva/mahni.