| Ancutza2000 a întrebat:

am o intrebare. Mie imi place de un baiat caruia i-a placut de mine mai demult, iar acum iar imi place de el, desi nu vreau asta. Mai demult (acum cateva saptamani) el mi-a spus ca ma place, dar nu stiu ce sa cred, in acelasi timp i-am spus si eu ca il plac, dar eu tot nu sunt sigura ca el ma place. Ce sa fac? Sa mai imi fac sperante? Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AngeloidsForte27 a răspuns:

Buna Ancutza. Sincer sa fiu, poti sa iei tot raul spre bine, de ce sa nu incerci sa vezi ce fel de persoana este cu adevarat, poate pana acum nu a aratat nimanul latura sa ascunsa. Nu mai fiti timizi unul fata de celalalt, daca baiatul a facut primul pas inseamna ca a simtit ceva pentru tine, dar daca sentimentul nu este reciproc, nu-l lasa sa se amageasca. Acum sa nu ma intelegi gresit, nu-ti spun sa-i sari repede in brate, ci mai intai testeaza terenul in privinta lui. Vezi daca este cu adevarat romantic si stie sa tina la o fata sau daca doar se uita la tine ca la o jucarie de satisfacere a placerilor personale. Aceasta este parerea mea. Bafta!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Speranta moare ultima, eu zic sa incercati o relatie si daca va fi infidel desparte-te de el, stii cum e expresia ''Mai bine sa fi iubit si apoi sa pierzi decat sa nu iubesti niciodata.

| DaYannaDG a răspuns:

Zii sa-ti demonstreze ce simte, iar daca nu vrea inseamna ca nu simte nimic pentru tine.
Bafta!

| Pastiluuutza a răspuns:

Daca tu simti ceva pentru acel baiat si sentimentele lui pentru tine sunt reciproce eu garantez k o sa fiti impreuna. Si da fa-ti sperante.