| anonim_4396 a întrebat:

Hey, TPU. Am o problema. De cateva luni sunt intr-o relatie cu un băiat. La inceput de abia asteptam sa vorbesc cu el, ii scriam încontinuu si il iubeam mult. E foarte dragut. Are grija de mine, se poarta frumos cu mine, e un iubit perfect. Doar că de un timp încoace nu il mai suport, vorbesc doar putin cu el si nici nu prea vreau sa ies cu el. Nu stiu ce sa fac, nu vreau sa creada ca mi-am batut joc de el, nu ma pot despărti de el.Tot timpul imi spune ca ma iubeste, doar ca nu ii pot raspunde la fel. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Ce te-a facut pe tine sa nu il mai vrei? Faptul ca e prea dragut te-a plictisit? Pai, draga mea, mai bine luai unu' care te injura zi de zi, te mai si lovea putin si-ti punea si coarne, ca poate pe ala il apreciai mai mult.

Asa e cand ti se uraste cu binele.
Vorbeste cu el si spune-i clar ca nu mai vrei o relatie cu el. Macar atat merita happy

| T0T a răspuns (pentru GoldenZenith):

Așa sunt astea mai tinere. Își pierd interesul dacă partenerul arată prea mult interes. Se numește imaturitate. La vârsta ei nici nu o poți condamna, nu caută relații serioase.

9 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Spune-i frumos ca, esti o copila naiba,ce nu stie ce e aia iubire.
Spune-i ca,inca nu ai invatat sa te iubesti pe tine si ca,de aia nu ai idee sa iubesti pe altcineva.
Tu,nu l-ai iubit niciodata,doar ti s-a parut un premiu, un obiect,pe care,daca il faci al tau, iti demonstrezi tie ca meriti sa fii iubita.
Nu a fost iubire.
N-ai idee ce cauti la un baiat si ce vrei de la viata probabil,esti debusolata.
Probabil si egoista.

Dar sper sa ma insel.
Apoi,ce sa faci,daca nu il mai iubesti ( nu ca l-ai fii iubit si ca ai avea idee ce e aia iubire ),poti sa te desparti treptat,daca nu vrei sa-i aplici lovitura de gratie asa,dintr-o data.
Te departezi din ce in ce mai mult,devii din ce in ce mai distanta,etc, ii spui ca ba simti ceva pentru el, ba nu simti, etc, si in felul asta, o sa se acomodeze altfel.

Sau faci cum vrei, nu imi pasa deloc.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Nai.va *
faceti ceva cu idiotul asta de autocorect.

| T0T a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Așa sunt marea majoritate! Și cineva spunea că cică fetele se maturizează mai repede.

| Elide a răspuns:

Daca nu.l iubești ar fi cazul sa ii spui că nu poți simții la fel nu.ti bate joc.ii propui să rămâneți prieteni (daca vrea), dragoste cu forța nu se poate!

| NicoletaSimina a răspuns:

Draga mea, tin sa te anunt ca esti dependenta de el.Totodata a intervenit si plictiseala.Ce ar fi mai bine sa faceti o mica pauza (sa nu va mai vedeti fiecare zi, doar asa poate interveni dorinta de revedere).Voi ati grabit lucrurile si ati gresit aici...nu mai grabiti lucrurile,iar lucrurile vor evolua. Oferiti-va si spatiul de care aveti nevoie (nu din minut in minut sa vorbiti la telefon,sau prin mesaje),fiecare are viata privata,mai iesi si tu cu prietenele intr-un club,sau la o cafea,el nu este centrul universului tau,si nici tu nu esti centrul universului lui, pentru ca si el poate sa-si ocupe timpul pretios, jucand fotbal cu prietenii lui. Sfatul meu este sa nu mai grabiti lucrurile, sa nu va tatonati atat de des, sa va oferiti timp si spatiu. Sper ca te-am ajutat!

| DavidoffUser a răspuns (pentru NicoletaSimina):

Inseamna ca n-ai simtit iubire adevarata daca acel cineva n-a fost centrul universului tau.

| Darjan_Darius_1994 a răspuns:

Tu trebuie, impreuna cu tine sa clarifici situatia. Dupa detaliile pe care le-ai dat cred ca tu il placi dar ati petrecut prea mult timp impreuna sau el ti-a oferit prea multe in prea putin timp. Ar trebui sa ii explici frumos asta si sa ii spui ca mai lasi si dupa el. Sa faci asta dar mai rar. Nu trebuie sa il ranesti. Poti sa ii explici frumos, poate te va ajuta daca vei face toate aste impreuna cu niste tapping. Sau ai mai putea sa ii spui toate astea in acel moment al conversatiei in care suteti foarte sinceri, de obicei asta se intampla seara. Inceraca sa nu te mai gandesti la asta. Sa fii libera, cand vei purta acea conversatie sincera. Apoi iti amintesti si ii spui frumos. In pasul al 2-lea trebuie sa clarificati totul impreuna. Si nu in ultimul rad, cum am mai mentionat pe la inceput, trebuie sa te gandesti de ce nu mai te simti atrasa. Cum am mai spus, poate ti-a oferit prea multe deodata. Sper ca te-am ajutat. Putem tine legatura pe privat.

| Îmiplacesacitesc a răspuns:

Decât sa îl minți, mai bine spune i adevărul. Spune i ca nu îți mai dorești nici o relație.