| Ralluca14 a întrebat:

Am o problema. Noaptea trecuta am avut un vis groaznic! Am visat ca mi-a murit o ruda foarte apropiata exact de ziua mea, si plangeam intr`una. Cu cateva saptamani in urma, mama mea mi-a planificat pentru ziua mea o petrecere surpriza, fara sa stie ce se va intampla. Au venit cativa prieteni buni si inca cativa cu care in realitate nu ma inteleg deloc bine. Musafirii au ramas uimiti vazandu`ma astfel, dar pana la urma au intrat si mi-am tinut ziua. Din cinci in cinci minute tot incepeam sa plang. Cineva a intrebat pe o persoana de langa mine de ce plang si i`a spus ca mi-a murit bunica. Dupa ceva timp, imi vad mai clar prietenii la fata, si ii vad cu totul schimbati; erau fardati cu negru, ca si cum erau emo. Atunci am inceput sa ne certam nu stiu de ce, si am iesit afara din casa si m`am asezat pe niste scari. Atunci am realizat ca venise dupa mine un baiat (in realitate un prieten foarte bun caruia ii place de mine), si am realizat ca era singurul care ma sustinea si ma sfatuia sa trec peste moartea bunicii. Complicat... Care ar sti cat de cat ce ar putea insemna, sa`mi raspunda. Dau fundahappy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi ce spune dicționarul de vise, www.elystar.ro
Pa, pa.

| Adina77 a răspuns:

Din cate stiu eu de la bunica, atunci cand visezi plans urmeaza o bucurie.
Succes!

| Roxana121 a răspuns:

Uneori visezi cu ceia ce adormi in gind, adica te-ai gindit la ceva anume si de aia ai visat asa urit. Dar prin vise uneori Dumezeu vrea sa ne de-a ceva de stire si cand intelegemi visu cand nu.

| soriinaa a răspuns:

Se zice ca atunci cand visezi ca moare cineva, i-a murit moartea acelei persoane, deci nu e de rau happy cat despre acel prieten, nu stiu ce sa-ti spun, si nu vreau sa gresesc, e posibil sa fie un semn, ca e singurul prieten adevarat, care chiar tine la tine si ca in rest, esti inconjurata de oameni falsi, cu doua fete.