| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu stiu ce sa zic. Verisoara mea a dat un party cu câțiva prieteni de-ai ei(pe care ii stiu) si na, ne-am distrat, câțiva s-au cam îmbătat dintre care si eu si pe la 3 dimineața stateam in bucătărie singura, ceilalți stateau in camere diferite pentru ca erau si 2 cupluri iar o fata voia sa se culce. A venit un baiat si am mai stat cu el si nu stiu ce m-a apucat dintr-o data dar tipul a pus o melodie la boxa cam trista asa ca am pus capul pe masa si am început sa plang. M-am dus într-o camera unde nu era nimeni si a venit o fata, s-a pus langa mine si eu stăteam intr-un colt plângând(nimeni nu știa) pentru ca mi-am adus aminte de o ruda care s-a sinucis acum ceva timp. Si ca sa o las pe fata aia sa stea cu iubitul ei a trebuit sa ma ridic si sa ma duc intr-o alta camera ca sa dorm cu fata aia care voia sa se culce. Verisoara mea m-a văzut ca plângeam si m-a întrebat ce am, am zis "nimic" si m-am dus in alta camera, din nou, m-am pus pe canapea si am început sa plang, a venit verisoara mea ca sa insiste sa ii zic ce s-a întâmplat si initial a crezut ca mi-a făcut cineva ceva si pentru ca nu stia ce sa creada i-a strigat pe toti nervoasa si i-a întrebat ce mi-au făcut si mna, au venit cateva persoane(pe rand) sa ma consoleze si insistau sa le zic ce s-a intamplat si pana la urma cand a venit din nou verisoara mea i-am zis ca mi-e dor de ruda respectiva si am început sa plang din nou in bratele ei in timp ce incerca sa ma calmeze gen "asa a fost sa fie, calmează-te" si acum ma simt aiurea ca am pierdut aiurea timpul plângând si in același timp si lor pentru ca stăteau langa mine si încercau sa ma consoleze. Ma simt prost, nu stiu ce sa fac ca sa ma simt mai ok. Adica gândiți-va ca va distrați toata noaptea etc si dintr-o data începi sa plângi fara "niciun motiv" (gen ca nu stiau de ce plâng) si offff imi vine sa ma dau cu capul de toți pereții, de acum o sa-mi fie rușine sa dau ochii cu ei cand in tot acel timp puteam sa ma distrez si eu alături de ei etc, știți voi ce zic. Apropo eu am 14 ani si ceilalți au intre 16-17 ani plus ca după ce m-am calmat am zâmbit si am zis "sunt ok, m-am calmat" (un zâmbet cam fals). Pentru mine a fost un moment destul de penibil, nu imi place sa ma vada alte persoane plângând

2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Ai plâns datorită efectelor alcoolului. Acesta poate să aibă acest efect la unele persoane, poate să inducă o stare de melancolie și tristețe și se poate ajunge și la plâns.

| Patriciapatricst123 a răspuns (pentru mastadont):

Mi-am dat si eu seama dar nu asta am întrebat sad