| Kavinx a întrebat:

Hey TPU.Am o problema si nu stiu ce sa fac! Este vorba de doi baieti care ma plac amandoi unul este de aceeiasi varsta cu mine chiar cu cateva ore mai mare decat mine are 14 ani iar celalalt 16 ani ma inteleg perfect cu amandoi dar stiti cu cel de 14 ani am mai vrut sa fiu prin vara si ne-am certat foarte rau din cauza unei fete. Iar acesta de 16 ani l-am cunoscut acum o luna si atat de drtagut se comporta cu mine:O3 si chiar imi place dar toti prieteni mei imi spun sa fiu cu baiatul de 14 ani. Ce sa fac? Amandoi se comporta foarte frumos cu mine si nu stiu ce sa fac!(astept cat mai multe raspunsuri ) va multumescwinkingbig grin

Răspuns Câştigător
| Iadhira a răspuns:

Ştii de ce îţi spun prietenii să-l alegi pe cel de 14 ani? Pentru că e posibil să-l cunoşti de mai mult timp. Majoritatea băieţilor cu vârste cuprinse între 15-18 ani vor doar sex. Aşadar îţi popun să nu-l alegi pe niciunul, deoarece e posibil să nu-i cunoşti îndeajuns. Lasă-i să se zbată pentru tine şi vei vedea care ţine cu adevărat la tine şi te vrea pe tine însuţi nu pentru formele tale şi aspectul tău fizic. Însă nu-i lăsa prea mult deoarece s-ar putea să se plictisească. Succes să-l alegi pe cel mai demn de tine. Să nu te laşi niciodată condusă de un băiat, mai bine zi ca ei şi fă ca tine.winking

5 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Mai este o vorba din popor: Refuza-i pe toti, fai sa alerge dupa tine si din cand in cand impiedicate si in felul acesta nu te ia nimeni de "fata usoara" (gluma).PS.totusi la varsta asta este indicat sa iti vezi de copilarie nu iti pata inocenta,va veni si vremea pentru aventuri amoroase, toate la timpul lor, gandeste-te.Succes

| alexutza1183 a răspuns:

Cred ca tu trebuie sa iei decizia asta,sa fii cu cel pe care il placi tu,nu cu cine iti spune lumea... Daca nu placi pe nici unul dintre ei, nu este neaparat sa alegi, vei gasi baiatul potrivit la momentul potrivit
succes!

| rjrj a răspuns:

Pai ce pot sa spun este ca la faza cu cel de 16 ani asa este la inceput e si normal ca doar nu din prima luna ai putea avea deja o cearta.Nimeni din acest glob pamantesc nu iti poate spune pe cine sa alegi! Inima ta este cea care face alegerea si tine minte cel mai mult conteaza frumusetea interioara si dupa cea exterioarahappy

| Alextare a răspuns (pentru rjrj):

Ala pe care placi tu mai mult pe ala alege-l nu pe care iti zice lumea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 13 ani? esti numa buna de maritat.esti mare, poti lua decizii, vad ca esti sigura pe tine si stii ce vrei de la viata.eu zic sa-ti vezi de scoala si cand o sa ai 25 de ani sa ieu unul de 16 ani in casatorie.este ideal.la inceput e greu vreo doi ani dar dupa aia, e raiul pi pamant.