| Ynna95 a întrebat:

am si eu o problema sad In Noiembrie am cunoscut un baiat Georgian, cu el am petrecut cele mai frumoase clipe... In Februarie i-am facut cunostinta cu parintii mei dar ei nu sunt de acord cu relatia noastra si m-au batut ca sa nu ma mai intalnesc cu el. Ei spun ca Georgian e prea mare ( el are 20 de ani si eu 17 ) ca e o diferenta de inaltime eu sunt mai micuta si el e mai inalt, si ca parintii lui sunt despartiti parintii mei cred ca si el o sa faca ce a facut tatal lui k a batut-ope nevastasa si a inselat-o cu una deoseama cu fiisu big grin dar el mi-a zis ca nu o sa fie asa pentru ca stie cat a suferit mama lui. Acum vrem sa ne mutam impreuna pentru ca el sta singur dar avand in vedere ca eu am 17 ani si inca nu sunt majora as vrea sa stiu daca parintii mei ar putea face ceva in caz ca afla ca noi doi ne mutam ( ei nu mai stiu ca eu si georgian suntem si acum impreuna ) eu il iubesc si nu vreau sa il pierd. Ma ajuta si pe mine cineva? Parintii mei daca ar chema politia ect ar putea sa faca ceva impotriva mea si a lui?

Răspuns Câştigător
| Shatteredx a răspuns:

Daca povestea este reala si parintii tai te-ai batut, sa le fie rusine. Un parinte n-are voie sa-si bata copilul indiferent de ce face. Totul se rezolva prin discutie. Chiar jalnic. Nu inteleg care e problema parintilor tai in legatura cu acest baiat. Si ce ca are 20 de ani si e mai inalt ca tine? Daca parintii tai au spus asta si au facut ceea ce ai zis tu, ar fi demni de pus intr-o carte despre lucrurile care NU TREBUIE facute in relatiile cu copiii tai. Sunt niste modele negative perfecte. Se zice ca aschia nu sare departe de trunchi, insa in opinia mea nu este adevarat. Cum naiba sa te insele si el pe tine doar prin simplul fapt ca taicas-o a inselat-o pe maica-sa si a batut-o? Am mai auzit de parinti rai insa de asa ceva niciodata. Cu mutatul impreuna nu stiu ce sa-ti spun. Esti inca mica, mai asteapta putin sa te maturizezi. Nu lua decizii pripite ca mai apoi sa regreti, gandeste-te prima data. In legatura cintrebarea ta, daca parintii tai ar afla si ar chema politia si v-ar prinde pe voi doi in flagrant, baiatul ala poate sa faca puscarie fara dar si poate. Insa si parintii tai pot face puscarie pentru ca te-au batut, tu fiind minora. Insa asta ar insemna ca ei sa mearga la puscarie si tu sa mergi la centrul de adoptie, ceea ce nu e bine. Mai asteapta sa vezi si ce spune alta lume, insa parerea mea este ca parintii tai au niste probleme grave la mansarda. Astfel de parinti n-ar merita sa fie parinti. Oricum, eu comentez aici din cate mi-ai spus tu, mai mult ca sigur ai omis unele lucruri care poate erau chiar importante de spus, nu-mi vine a crede ca parintii tai te-au batut asa fara motiv si ca ti-au interzis sa te intalnesti cu el.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu stiu ce ar putea sa faca politia in cazul asta, te ia si te aduce acasa si in ziua urmatoare te duci inapoi, altceva nu ai ce sa ti faca[parerea mea]mai duri pot fi parintii tai la nervi si furie

| costyn162 a răspuns:

Da, parintii tai te reprezinta pana la 18 ani si au legea de partea lor. Iti pot face orice, si in cazuri extreme ii pot face rau prietenului tau, care este major si va raspunde legal pentru relatia cu tine.
Ca sfat, nu stiu cat de mult ai comunicat cu parintii tai despre acest lucru, si ma refer la discutii civilizate nu la tipete si scandaluri. Si, nu stiu, incearca sa fi impartiala. Neavand experienta in acest domeniu, al relatiilor sentimentale, ar trebui sa privesti neutru situatia si sa pui in balanta parerea prietenului tau si a parintilor.
Si, repet.O relatie secreta nu va ameliora situatia deloc.

| ÐÿÅ a răspuns:

Ar fii bine sa mai vorbesti inca o data cu parintii tai, sa nu ii minti ( poate este asa cum spun ei )
Poate. dar oricum ei iti vor numai si numai binelewinking

| simiy a răspuns:

Buna, nu cred ca ar putea sa faca ceva impotriva ta decat sa te duca inapoi acasa, dar pentru el ar fi mult mai rau si ar putea face puscarie daca parintii tai vor asta pentru ca tu esti minora, nu conteaza daca ai 17 ani si 8 luni de ex tot minora esti. Mai bine mai asteapta pana faci 18 ani si mai gandeste-te, nu ar trebui totusi sa mai incerci sa-ti convingi parintii inainte sa faci pasul asta? Gandeste-te ca orice reactie vor avea ei tu o sa pleci daca asa ai hotarat. Dar ASTEAPTA pana implinesti 18 ani ca sa evitati problemele ce ar putea sa apara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E prea devreme pentru mutat impreuna, tu nici nu stii ce e de capul lui si vrei sa te muti cu el?straight face
Este exagerat rau. Eu ca fata mi-as lua panica la ideea asta dar apoi parintii tai. Ok, inteleg, dragoste si floricele dar trebuie sa gandesti si rational. Nu ai cum sa stai cu el si sa vi la ai tai ca la bancomatwinking.

| Laugh25 a răspuns:

Hey:!happy
Eu zic:in legatura cu relatia ta cu baiatul acesta nu ar trebui sa fie secreta pentru ca faci si mai grava situatia si eu zic ca ar trebui sa mai astepti in legatura cu mutatul la el.
Tu ai numai 17 ani si esti prea tanara pentru o relatie 'sub acelasi acoperis'
Tu mai ai studii si facultate si nu cred ca ar trebui sa te muti la el de pe acum.
Da si cum zici tu..ca te'au batut parinti
EH, nu a fost cea mai buna metoda a lor dar lor li frica sa te piarda si sa faci ceva ce cred ei ca o sa regreti si ca o sa te intorci acasa la ei dupa cativa ani
cu 'burta la gura', eu cred ca asta gandesc ei si de asta te-au batut
Trebuie sa iei o decizie corectatongue
Gandeste-te si tu ce vrei tu, ce crezi tu dar gandeste-te si negativ, pentru ca poate nu o sa aiba un final fericit!