| mikypiky a întrebat:

Hey TPU!
Atunci cand cutu o sa inceapa sa urle prin casa noapte si tata se va enerva tare, tare mult ce o sa fac!
O sa il primesc dimineata si imi este frica de faptul ca o sa inceapa noaptea sa faca figuri...
Ce sa fac in afara de:sa il scot afara(pentru stau la casa, dar nu vreau sa iil scot) sau sa il bag in camera mea?
Eu i-am facut in casa intr-o camera un culcus...
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Daca il scoti afara seara si si face necesitatile. daca a mincat si a baut apa e ok el va dormi.[acum ca e ff cald va avea nevoie de mai multa apa si mai des scos afara [eu am catel de 5 ani si acum ies pe la 11 [23] si l duc la pipi ca sa poata dormi dar e ff cald si nu si gaseste locul. hai lasa ca nu latra noaptea doarme si el in 2 3 zile isi face un anumit program si gata rez problema astep sa mi spui ce ai facut in p[rima noapte. vezi ca. cateii mici pina la 3 4 luni fac ff des pipi mai ales de bucurie cind esti plecata si revii acasa. la fel si cu ceilalti membri. asa ca mai stergi din cind in cind prin casa //apa]

2 răspunsuri:
| nuamnuvreau a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel, doar ca pe cutu meu il apuca mai spre dimineata, la 5.Se pare ca tatii nostri seamanahee hee. Oricum, nu il primesc la mine in camera ci merg cu el putin afara(stau si eu la casa)sau vad ce are(ii pun putina apa, ii dau mancare, il iau putin in brate etc...). Oricum, daca latra inseamna ca vrea ceva si nu iti ramane decat sa incerci toate variantele pe rand...

| luckyman_4740 a răspuns:

Tine-l in camera dar nu il forta doarma unde vrei tu. Eu am un pekinez si nu stiu de ce, dar ca si alti caini prefera sa doarma la picioarele melehappy. deci nu iti fa griji...in schimb este bine sa ii spui talui tau despre el. Si sa nu uit ai grija dimineata cand fuge catre usa. Trebuie sa il scoti urgent afara daca nu vrei sa iti faca ceva in camera. o seara buna