| anonim_4396 a întrebat:

Deci m-am certat cu cel mai bun prieten al meu ( o sa-l numesc "x") groaznic și ma simt rău pentru ce am făcut!

Totul a început la începutul lunii februarie când x a început sa devina trist și a început sa se izoleze. Eu nu l-am mai băgat de seama și mi-am văzut de drum cu un prieten pe care nu-l suport ( îl voi numi "y"), adică nu-l suportam pe y pana când x a început sa aibă probleme.

Trecuseră 2 săptămâni de când nu am mai vorbit. Y m-a întrebat de ce nu mai vorbesc cu x, iar eu am spus ca este fitos și arogant. Recent am aflat ce avea de era trist. A descoperit ca are cancer la ficat. Eu la început nu l-am crezut și l-am jignit. L-am făcut "Antisocial", "CRIZAT", " GREȘEALĂ", etc... Eu credeam ca glumește, dar nu glumea...

Ce mai vreau sa mai adaug este ca l-am obligat sa-mi îndeplinească fanteziile. (adică sa-mi facă o laba și sa mi-o suga), el a spus : "Nu este normal ceea ce-mi ceri! Poate ești confuz! Eu îți recomand să vorbești cu tatăl tău că poate el te poate ajuta cu asemenea situații!"

Ma simt foarte prost ca l-am pierdut pe cel mai bun prieten al meu, x. Mereu ma înțelegea, îmi dădea sfaturi bune mereu, avea grija de mine, îmi dădea pachetul lui când eu n-aveam ce mânca la școală. Ma simt prost ca l-am neglijat, ca mi-am bătut joc de el și ca nu l-am crezut. Țin sa menționez că l-am și bârfit la 2 colegi. Ma simt îngrozitor pentru ceea ce am făcut.

Am intrat în DEPRESIE. Ceea ce am făcut ma termină. De câte ori am încercat sa vorbesc cu el, nu a vrut. Este foarte supărat pe mine și nu mai vrea sa fim prieteni și mie îmi este dor de timpul pe care-l petreceam împreună. Mi-e dor de momentele în care râdeam, vorbeam la telefon, ne plimbam, etc... Vreau sa ma împac cu el și nu știu ce sa mai fac ca să ma ierte. Mi-as sa viata ca să ma ierte.

Ce mai am de adăugat ar fi ca x este singur la părinți ( tatal lui l-a abandonat). De câte ori ma gândesc la viata lui x îmi vine sa plâng. Și da, știu ca alții o duc mai greu decat el, dar nu pot sa-l vad suferind. Tatăl lui l-a abandonat, toți râd de el ca e antisocial și ca nu știe sa vorbească și mai are și cancer de ficat.

Va rog ajutați ma... Ce pot face ca bfful meu sa ma ierte? Dau fundă pentru cel mai util răspuns!

Răspuns Câştigător
| AlxAlex42 a răspuns:

Cel mai probabil este că răspunsul meu va fi șters dar eu tot îmi exprim părerea.
Îmi vine să vomit, sincer!
În primul rând du-te la un psihiatru că nu este prietenul tău bolnav ci tu!
Dacă s-a întristat așa dintr-o dată trebuia să-l întrebi ce a pățit, ce are, ce o făcut de e în starea asta, nu să-l bârfești și să faci mișto cu alții mai proști decât tine. scuză-mi limbajul, sunt doar sincer.
Și nu înțeleg de ce ai început să vorbești cu "prietenul" Y dacă nu-l suportai, era arogant, ecetera. ce ai rezolvat vorbind cu el? Absolut nimic.
Și încă ceva, du-te la psihiatru cu adevărat nu glumesc, nu e ceva deloc normal să ii ceri prietenul tău să-ți facă o labă și să ți-o sugă. ești gay ce dracu ma?
Dacă s-au născut două tipuri de sexuri, bărbatul și femeia e ceva logic că aceștia trebuie să fie împreuna (bărbat+femeie)!
Nu bărbat cu bărbat, femeie cu femeie. (Unii bărbați spun ca femeie cu femeie mai merge decât bărbat cu bărbat dar eu nu sunt de-acord în niciun caz!) (Bărbat cu femeie și punct!)
Nu înțeleg cum să-ți placă să o iei în funduleț decât să o dai tu fetelor?
Gândește-te puțin și ia sfatul meu în considerare!
Ți-am zis doar o parte din părerea mea, restul chestiilor trebuie să le descoperi singur!
Ai un creier bagă-l în funcționarewinking

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Lasă-l în pace, dacă nu ai putut fi lângă el când avea nevoie atunci abține-te, nu-l deranja cu prezența ta.

| Plato a răspuns:

Ce dracu' laughing
Oare nu mai vad bine la ora asta sau chiar am citit "l-am obligat sa-mi îndeplinească fanteziile, adica sa-mi faca o laba si sa mi-o suga"?

Cati ani ai si ce boli?

Deci prietenul tau era suparat, iar tu te-ai gandit ca-l ajuti barfindu-l si ironizandu-l. Apoi, tu aparent fiind gay, zici ca i-ai cerut pornoșaguri, bff-ului.
Pe ce site-uri te uiti?
Si cum mai e vremea in Vaslui?

| Dodkbeidoxowjur a răspuns (pentru Plato):

Are cancer de ficat și am 13 ani

| Dodkbeidoxowjur a răspuns (pentru Plato):

Are cancer de ficat și am 13 ani și știu ca nu este normal ceea ce i am cerut

| Goete a răspuns:

Stai linistit, ca vei primi totul inapoi de la viata.
Karma nu uita, nici ce ai facut nici ce ai mintit.

| Uvox a răspuns:

Dacă spun si eu ca te-ai comportat foarte urât si tot este prea puțin spus.
O sa tot descoperi in viața ca sunt greșeli pe care oricât de mult le vei regreta nu se mai poate schimba nimic.
Dar te poți schimba tu, ca sa nu mai creezi astfel de situații. E tot ce poți face, e tot ce trebuie sa faci.
Esti praf ca om. Este decizia ta daca vei fi asa toata viața sau vei face ce trebuie ca sa te schimbi.

| SporeBox a răspuns:

Ai putea sa ii ceri scuze. Dar nu genul ala de scuze "Scuze ba. Hai iarta-ma. Nu fii" ar fi bune niste scuze sincere si sa recunosti ce ai facut. Din ce ai spus nu pari un prieten bun. Eu cred ca a facut alegerea corecta.

| Dodkbeidoxowjur a răspuns:

Mi a făcut și un cadou de ziua mea, chiar dacă eram certați!