| Patricel13 a întrebat:

e un baiat...el are 17 eu 12. si nu stiu daca ma place ...imi spune frumoaso si acum ma alinta ...ma pupat pe obraz ...ma luat in brate...da chiar nu stiu daca ma place. eu il plac...ce credeti?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Si tu ce ai vrea sa auzi de la noi? incurajari cum ca procedezi corect?
Tu realizezi ca esti o copila? tu constientizezi ca in ochii lui esti o posibila victima sexuala?
Mami, ai rabdare, traieste-ti copilaria si bucura-te de ea macar inca 3 -4 ani.
Tare este frumoasa copilaria si frumosi sunt acesti ani!
O sa vina vremea cand ai sa intelegi ce este dragostea, ce inseamna un iubit si ce pericole prevede sexul la varsta frageda.
Eu cred ca ar fi bine sa il ignori total!
O zi bunahappy

43 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate te place ca pe o sora mai mica. daca ai alte suspiciuni, fereste-te de el, inseamna ca este pedofil.

| Radu284 a răspuns (pentru Brigaela):

Tu ai vreo idee ce inseamna pedofil?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Radu284):

Era sa cad jos de pe scaun...Te asigur ca doamna e adulta, face parte din categoria celor care stiu ce spun....Vezi tu, nu toti useri sunt pusti de 12 -13 ani.
Scuze Brigaela, ca actionez in numele tau, dar nu m-am putut abtine!

| Brigaela a răspuns (pentru Radu284):

Da.

| Radu284 a răspuns (pentru Brigaela):

Atunci daca stii, de ce folosesti termenul in mod gresit?

| Radu284 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Stiu foarte bine ca Brigaela este adulta, dar se pare ca fie nu cunoaste unii termeni, fie ii foloseste total arbitrar.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Radu284):

Tie ti pare ca un tanar de 17 ani vrea sa fie cu copila de 12 ca sa se joace cu papusile?
Nici eu vad bine acest tip de relatie, e adevarat ca nu putem stii daca va incerca sa profite de ea, iar daca o face clar ca incalca legea ceea ce face ca arfimatiile Brigaelei sa fie corecte!

| Brigaela a răspuns (pentru Radu284):

Te-ai gandit cumva ca nu stii tu ce inseamna? Ia verifica. De la 16 ani un tanar este considerat adult sexual (are discernamant, poate alege). Deci un baiart de 17 ani este un adult sexual. Pe de alta parte, un tanar de 12 ani este, conform tuturor definitiilor un copil. Interesul sexual al unui adult pentru un minor care nu a implinit 15 ani este atat infractiune cat si anomalie psihiatrica. Se numeste pedofilie.
Am acceptat ca tanarul poate fi interesat de copila ca de o surioara mai mica: ii face complimente fiindca o vede timorata, ii ofera protectie, dulciuri, jucarii, asa cum un adult poate face cu un copil, chiar daca nu este al lui, din cauza ca simte nevoia sa o protejeze. dar daca acest interes devine cumva sexual, atunci adultul prezinta un mare pericol. Fiindca fetita de 12 ani acre a pus intrebarea nu are, cu certitudine discernamant, nu poate aprecia daca este intr-un pericol sau nu, deci e mai bine sa se fereasca.

| Radu284 a răspuns (pentru Brigaela):

Nu, pedofilia este definita (cel putin definitia din dictionarele straine de psihiatrie) ca atractia sexuala fata de copiii pana la varsta pana la inceperea pubertatii.

Si cum adica interesul sexual fata de cineva este infractiune? Tu te uiti la ce vorbesti? Pedofilia nu este ceva ilegal, apropo.

Si imi place de tine ca folosesti varsta de 15 ani pentru a defini o deviatie psihica. De ce ai ales 15 ani, si nu 16, 18 sau 14? Tu stii ca in alte tari varsta la care iti poti da consimtamantul e diferit?

| Radu284 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu, aproape sigur ca nu vrea sa se joace cu ea cu papusile, si daca ar face sex cu ea ar fi ilegal, dar asta nu il face sa fie pedofil.

| Brigaela a răspuns (pentru Radu284):

Folosesc 15 ani fiindca asta e varsta stabilita de lege in Romania. Iar fata nu a precizat ca ar locui in alta tara, deci e irelevant ce spui tu acolo. In tratatul meu de psihiatrie pedofilia este definita ca atractia sexuala a unui adult fata de un minor sub 15 ani sau a unul tanar intre 15 si 18 ani fata de o persoana cu 5 ani sau mai mult mai mica. Interesul sexual exprimat fata de un copil este infractiune.

| Radu284 a răspuns (pentru Brigaela):

Deci tu imi zici mie ca definitia unui pedofil difera de la tara unde traieste?

Si oricum, baiatul de 17 ani nu este adult (ca vrei sa ii zici tu adult asta este altceva, dar legal nu este), deci nu se incadreaza in definitia ta de pedofil.

"Interesul sexual exprimat fata de un copil este infractiune."
Daca imi arati unde scrie asta in codul penal, eu ma intalnesc cu tine si mananc codul penal (o copie a lui printata pe hartie).

| Brigaela a răspuns (pentru Radu284):

Da, definitia unui pedofil difera de legislatia tarii in care traieste, asa cum difera definitia unui minor.
Nu stiu codul penal pe dinafara, dar sunt sigura ca exista o prevedere privind coruperea sexuala a minorilor.
Nu te-ai gandit niciodata ca pentru a te intalni cu mine ai nevoie si de acordul meu? Nu e nevoie sa devii nepoliticos.

| Radu284 a răspuns (pentru Brigaela):

Peodofilia este o afectiune psihica, nu poate avea o definitie legala. Mai ales ca pedofilia nu este ilegala, dupa cum ziceam.

Exista unele prevederi impotriva sexului cu minori sub 15 ani, dar cum este si normal, nu exista prevederi impotriva pedofiliei.

Scuze, ma gandeam ca acordul tau este implicit in cazul pierderi pariului. Oricum, nu am cum sa il pierd, deci nu o sa ne intalnim in viitorul previzibil.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Radu284):

atractia fata de copiii pana in varsta de 11 ani este pedofilie, deci sunt de acord cu tine aici
mai departe e hebefilie si alti termeni pe care i-am uitat
aveam un fel de tabel cu asta totusi

| Tara_Necunoscutul_1981 a răspuns (pentru Brigaela):

Brigaela, exista o definitie pe care o ignori total...cea a naturii, care spune fara urma de indoiala sau nesiguranta ca o fata e dpdv biologic femeie din ziua primei menstruatii adica poate procrea. Si dupa cate se stie, in mod natural nu exista decat un singur mod. O fata care are primele experiente sexuale in frageda varsta cu un baiat de aceeasi experienta nu sufera probleme de nicio natura. Nu sexul in sine e daunator, nici macar diferenta de varsta! Stiu ca afirmatiile mele cheama la scandal, dar studii de specialitate, istoria, biologia, antropologia, genetica, etc imi sustin afirmatiile. Sexualitatea e un teren sensibil din pdv sociologic, etnologic, religios mai ales si cultural in general. La fiecare 200 de ani, conceptia si perceptia (ca despre asta este de fapt vorba) sexualitatii s au schimbat de a lingul istoriei si pana si in ziua de azi exista diferente enorme de interpretare a comportamentului sexual la minori sau adulti. Antropologic, din toate timpurile s-a respectat limita de varsta a menstruatiei (11-14 ani). In toate culturile lumii cine atingea o fata inainte de perioada era achitat pe loc. Astazi, societatea occidentala in care traim a fixat limita de varsta la 14 si in unele tari chiar 15 ani. Cu toate astea adolescentii fac sex oricum, iar faptul ca nu au o educatie sexuala adegvata, realista conduce la tragedii, nicidecum faptul ca au raspuns instinctelor lor naturale. Daca ati citi mai multe carti de specialitate in loc sa ascultati sfaturile bigotilor moralisti si sa va dati cu parerea in totala necunostinta de cauza, manati nu de vocea ratiunii, dar de frica mostenita de sute de ani de represie sexuala, copiii vostri ar face mai mult sex cu mai putine probleme si ar fi mai feriti de ademenirile libidiboase ale vanatorilor de copii.

| pisoias a răspuns:

Poate te simpatizeaza, dar nimic mai mult.

| William a răspuns:

Incep sa cred ca tara asta e plina de pedofili.

| T0T a răspuns:

La 12 ani ție îți arde de din astea când ar trebui să mai joci ascunselea prin fața blocului?

| Fatamuntilor a răspuns:

Tot timpul acea difenta de varsta e suspecta si da de banuit.
Baietii de varsta lor are anumite asteptari, si uneori profita de naivitatea fetitelor de 12 ani.De la pupat pe obraz se poate ajunge mai departe, pipait sau chiar mai rau.
Daca as mama ta, as interzice sa iesi cu acel baiat, eu zic sa te retragi pan nu e prea tarziu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raducule, nimeni nu e suficient de inteligent pe aici ca sa iti demonstreze tie cat...am uitat restul. Se fac ani buni de puscarie pentru pedofilie. Tu ori traiesti într-o lume paralelă, ori faci trolling.

Pentru un tip care are habar de ceva electronica/programare nu m-as fi asteptat vreodată la asemenea imbecilități.

Dupa logica ta corupta si bunica e pedofila findca isi iubeste nepotii.

| Radu284 a răspuns (pentru anonim_4396):

LOL
Arata-mi O SINGURA persoana care este in puscarie sau care a facut vreodata puscarie pentru pedofilie. Una singura. Un singur caz. Hai sa te vad. Si dupa ai o sa vezi cat de imbecile sunt anumite persoane care spun ca se face puscarie pentru asa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Radu284):

Http://bit.ly/1JymOtE

Si inca nu e orice persoana, ci un cineast si critic reputat.
26 ani de carcera.
Acum astept sa revii sa spui ca a fost arestat din alt motiv. Sa vad pana unde merge penibilitatea unora.

| Radu284 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma, tu atat de penibil poti sa fi ca deja stii raspunsul, dar mai si postezi aici?
Ti-am cerut specific sa imi dai un caz de cineva arestat pentru pedofilie, nu pentru ca a condus beat tramvaiul, sau pentru ca a calcat o baba pe trecerea de pietoni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Radu284):

Ok, scuze. Nu realizam din prima faza ca trollezi si ai nevoie de hrana.

| Radu284 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trolez de loc, voi trolati. Ti-am zis sa imi dai o sursa de persoana care face puscarie pentru pedofilie. Sau arata-mi o persoana gen avocat, procuror, etc. care sa spuna ca pedofilia este ilegala.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Radu284):

a fi pedofil nu este ilegal. poti sa fii un barbat de 40 de ani si sa ti se scoale cand mergi pe strada si vezi o fetita de 10 ani in fusta si nu vei ajunge la puscarie.
daca intretii relatii sexuale cu un copil/adolescent e destul de probabil sa o faci
explica-le asa ca altfel nu ai sanse

| Radu284 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Am mai avut si alte discutii similare cu ei (unele sterse de admini), si concluzia lor este ca ar trebui instaurat ceva gen Ministry of Love, care sa pedepseasca oamenii pentru tought crime. Nu ai ce sa discuti cu ei,

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Radu284):

nu prea stiu
am vazut c-ai primit si voturi eronate si nu inteleg absolut deloc de ce
nu vor sau nu pot sa inteleaga ceea ce le spui?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Sau invers. Nici tu, nici el nu intelegeti pe ce lume traiti.

| Radu284 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Problema e ca ei traiesc in fantezia lor, de unde nu vor sa iasa. Poti sa le explici cu codul penal, cu orice, ca tot nu or sa accepte realitatea. Brigaela, de exemplu, mi-a spus ca s-a dus si m-a parat la un procuror happy Si a zis ca daca mai sistun asta (ca pedofilia nu e ilegala) o sa se duca si la politie sa ma reclame. Ea crede ca suntem in Germania anilor '30, sau undeva prin 1984.

Si vezi si raspunsul dat de DarkSkyIsland, ca sa intelegi ce fel de oameni sunt pe TPU.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru anonim_4396):

poti fi pedofil fara a intretine relatii sexuale cu un copil
"pedo" e referitor la copii
sufixoidul "fil" inseamna "iubitor de..."
totusi, nu se refera la dragoste materna. stim cu totii la ce se refera asa ca nu are rost sa luam totul chiar asa literal
in orice caz, de ce nu intelegem pe ce lume traim?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Poti fi homosexual fără sa faci sex cu un individ de acelasi sex? Pedofilii nu sunt pedofili daca nu sunt "child molestors". Iar in rest si tu si Radu sunteti really twisted minds.
Pedofilie = atractie (preferinta) sexuala...dar ea trebuie exercitata. Iar exercitarea in sine aduce fapte penale. Dupa logica ta si a lui Radu si bunica o fi pedofila fiindcă isi iubeste nepotii. Vai si amar...

| Radu284 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai mult decat "WOW..." nu prea pot sa zic la raspunsul asta. Oricum nu ai intelege, pentru ca tu nu traiesti in lumea reala, si creierul tau nu se bazeaza pe definitiile date de lumea reala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Radu284):

Zise cel care pica bacul de 2 ori la mate cu logica la pamant, incapabil de a vedea dincolo de ratiunea sa fixata atat de defect.

| Radu284 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai, stii ceva? Invata sa folosesti un dictionar si dupa aia mai vorbim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Radu284):

Pai am folosit, Raducule. Daca tu recunosti pedofili doar privindu-i in ochi e talentul tau, pe care recunosc ca nu-l am.

| Radu284 a răspuns (pentru anonim_4396):

Darcscaica dragutule, sa folosesti un dictionar nu inseamna sa iei definitia si sa mai adaugi la ea. Inseamna sa iei definitia din el si sa o folosesti cum e scrisa acolo.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru anonim_4396):

da, este exercitata
de mastvrbare ai auzit probabil, nu?
sau daca faci asta in timp ce te uiti la o poza cu ceva copil de vreo 7 ani(hai ca nu mai descriu)nu esti pedofil? trebuie neaparat sa intretii relatii sexuale cu un copil pentru a fi unul? eu zic ca trebuie doar faptul de a te simti atras sexual de un copil te face pedo.
asadar daca un adult is creeaza singur placere in timp ce s-ar uita de exemplu asa cum am zis mai sus la o poza cu un copil, merge la inchisoare? ce naspa

scuze de exemple, stiu ca e urat dar chiar vreau sa intelegi odata ce spunem aici

| Voro a răspuns:

Nu inteleg ce treaba ar avea pustiul de 17 ani cu tine care ai 12, ori e vreun fatalau la care nu se uita vreo fata de varsta lui, ori nu stiu ce sa zic. laughing

| Patricel13 explică:

Doamne! nu e baiat rau! toata lumea spune ca nu e baia rau! nu am nevoie de comentarii urate.

| thealchemist a răspuns (pentru Patricel13):

Oh, daca asa zice toata lumea inseamna ca e ok! ca doar anturajul nu se inseala niciodata, daca zic ei ca e bine sa te pupe unul care e la o varsta la care nu se gindeste decit la sex totul e ok.
btw, tu stii de ce baietii sunt interesati de fete? adica in viata reala, nu in desene animate, stii ce inseamna sa "te placa"? si la ce duce?
hmm, poate ca-mi pierd timpul si mai bine iti dadeam un link cu o nastere, sau avorturi, ca sa intelegi mai bine.

| MarineluM a răspuns:

Fetito tu la 12 ani ar trebui sa te gindesti la copilarie si la teme nu la baieti de 17 ani! crede-ma, nici de cum nu-i place de tine de considera o victima sexuala, de care isi permite sa-si bata joc!