| Luisa221 a întrebat:

Hei! Imi place de un baiat dar el este indragostit de alta fata, cel putin asa cred.Este genul mai prietenos,care se intelege bine cu toata lumea,mai ales cu fetele,dar in limita bunului simt, nu este un nesimtit sau afemeiat, ii sunt prietene cu care se comporta destul de frumos.Si cu mine s-a comportat destul de ok,m-a luat in brate de cateva ori, dar nu cred ca inseamna nimic avand in vedere ca el face asta mai multor persoane si m-a si pupat pe obraz, dar mai eram cu cateva fete si ne-a pupat pe toate.Nu este genul de baiat timid,spune ce are de spus pe fata, mai ales daca place pe cineva, dar uneori se uita la mine si tace si nu stiu ce sa cred.Astazi in loc sa spuna numele prietenei mele l-a spus pe al meu dar s-a corectat imediat. Uneori ma baga in seama, uneori e cum am spus, idiferent..se uita la mine si tace.Ce credeti ca are? ma considera doar o prietena?

Funda!

4 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Eu zic sa ai rabdare; pana la urma vei afla adevarul! Nu trebuie sa fugi dupa trenul care nu te asteapta, cand al tau e in gara si-i nerabdator sa urci in el! Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic daca tu il placi si nu esti sigura ce sa faci eu zic cand il vezi roaga-l frumos si il tragi de o parte si sa l intrebi direct daca are sau nu iubita si daca zice da fai propunerea bafta

| Luisa221 explică (pentru anonim_4396):

Nu are iubita si nici nu vreau sa ii fac vreo ''propunere'' ca daca nu ma place si am fi prieteni in continuare, ar fi ciudat sa fiu prietena cu cineva care m-a refuzat...cel putin asa cred.Am iesit azi si cu cativa prieteni si s-a comportat destul de ok cu mine, m-a mai luat in brate da nimic mai mult...

| poisonedheart a răspuns:

La vârsta adolescenței, băieții sunt al naibii de suciți, că nici nu știi ce să mai crezi. E posibil să te placă și să vrea să te facă să „fierbi". Încearcă să îi întorci asta și caută-ți și tu un amic băiat ca să vezi cum reacționează el. Nu știu cât de bună sunt la sfaturi de genul, dar nu te grăbi l-a luat decizii pentru că acum băieții nu prea vor nimic stabil.