| HaPpyBoY a întrebat:

eu am luat 6 in teza la mate iar tata s-a suparat si m-a facut in toate felurile, m-a pedepsit si nu mai vorbeste cu mine.
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Il lasi pana isi revine apoi va regreta ce ti-a facut.

10 răspunsuri:
| Fiction a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa il faci sa te ierte:cere-ti scuze, fa treburile casei, dovedeste ca esti baiat cuminte...anul trecut asa a facut tata cand am luat premiul II.Scuze pentru oribilele sfaturi, dar nu prea stiu cum sa te ajut.Eu am orgoliul prea mare pentru a face toate lucrurile alea I don't want to see

| coliflor a răspuns:

Poate ar trebui sa mai iei un 10 la mate, nu? pana la vacanta mai ai timp, succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai de vorba cu el si incearca sa ii promiti ca pe viitor vei lua o nota mai mare

| Hpzox a răspuns:

Sa suparat pentru un 6? Inseamna ca are pretenti mari la tine si ca baiat daca e vorba de asa, pune burta pe carte.
Un parinte niciodata nu vrea raul copilului sau ba din contra vrea intodeauna ceva mai bun si de aia el asteapta ceva mai mult de la tine, ca sa ajungi poate ce nu a ajuns el in viata si sa nu treci prin ce a trecut el.

| machupi8t a răspuns:

Buna :0 Ar trebui sa iti ceri scuze si sa ii spui ca macar ai luat o nota de trecere, roaga-l sa nu mai fie asa fiindca esti copilul lui plus ca matematica este o materie grea. spre exemplu eu voi lua 2 dar mie nu imi face nimeni nimic fiindca am cateva probleme. ai putea sa ii iei o ciocolata stiu si eu. fai pe plac si ingenucheaza-i si spune-i ca il iubesti si sa te ierte love struck sper ca te-am ajutat

| unknownn a răspuns (pentru machupi8t):

"matematica este o materie grea"
Nu este o materie grea deloc. Daca iti place matematica, o sa ti se para super simplu, daca nu-ti place, o sa fie un calvar.

| CandyHearts a răspuns (pentru machupi8t):

Cum sa ingenuncheze si sa faca tot ce spui tu pentru un 6 luat in teza la mate si ATENTIE e baiat...pai eu am noroc ca sunt la filologie ca daca eram la un profil unde se face mate cate 4 ore pe saptamana nu mai scapam de 2 si 3. dar totusi sa ingenuncheze si sa-i spuna sa-l ierte si prostii, dar cine sunt parintii nostri, Dumnezei? inteleg ca trebuie sa-i respectam dar nici asa mare drama pentru o nota

| machupi8t a răspuns (pentru CandyHearts):

Nu am zis sa faca tot ce spune elwinking

| alecsandra21 a răspuns:

Pai ar trebui sa-i faci o zi placuta ca sa uite de tot, sau cea ce vrei adica sa inveti.

| alecsandra21 a răspuns:

Eu sunt clasa a 6 a si din a 5a pana acum cand trec a 7 am fost corizenta la mate. daca ru luam un 4-5 tata ma feliciita happy