| lucyx01 a întrebat:

HeY TpU!sadsadsad
Intot deauna am facut pe toata lumea sa creada ca sunt happy...sad
Dar nu mai rezist vreau un sfat...ma simt foarte rauu...de multe orii am inpresia ca nimeni nu ma vrea...si nu mai suport deoarece cele mai dragi persoane (familia)nu ma incurajeaza niciodat defiecare data cand fac un lucru ei vad numai rau nu si binele nu mi-au spus niciodata felicitari sau bravo...
Am inpresia ca nu cred deloc in mine si nu ma incurajeaza niciodata macar sa-mi zica "succes" nu nimic iar daca le povestesc lucrurile bune care mi se intampla ei evita subiectul sau imi tine moralacrying
nu stiu Ce Sa MaIfAccrying
VrUn SfAt?sad
DaU FuNdItA

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sa nu disperi, gandeste-te ca asa sunt oamenii, cand faci ceva bine o iau ca pe ceva normal si uita sa-ti spuna vreo lauda, cand faci ceva gresit, toti sunt oripilati si cauta care mai de care sa-ti tina morala.
Invata-te sa te apreciezi singura, sa-ti impui tu singura obiectivele si sa te straduiesti singura sa le atingi, si apoi sa te lauzi tot singura, daca altcineva nu catadicseste. Pana la urma tot trebuie sa ajungi pe picioarele tale, asa ca nu strica sa te inveti sa fii un pic mai independenta.
Domnul fie cu tine.

| ταξιδιώτης a răspuns:

Nu ai incredere in tine, nu ai nevoie ca altii sa te vrea sau sa te incurajeze...vor fi momente in viata cand vei fi singura si atunci trebuie sa te bazezi decat pe tine insati.Invata ca nu tu trebuie sa cauti compania altora, altii trebuie sa ti-o caute iar tu accepti sau nu.

| white02 a răspuns:

Alegeti prietenii cu grija, nu te forta sa fii cine nu esti, fi sincer cu tine. daca crezi ca nu te merita prietenii tai, cautati altii...

| lucyx01 explică:

Ms tare mult tuturor raspunsurile voastre miau fost de mare ajutor! ChIaR ToTiI Dar DiN PaCaTe Nu PoT Da Decat O FuNdItA Dar ToTii AtI PrImIt FoLoSiToR De La Mn:X:Xlove strucklove struck:XX
MssssS MoooooolT TuturoR

| elenaoprisan a răspuns:

Esti cu moralul la pamant! Eu zic asa.te sezi in fata oglinzii si iti faci un discurs, ca si cum ai vorbii cu familia ta, si sa plangi! O faci o data de doua si dupa aceea cand crezi tu ca este momentul le spui verde in fata! sa nu plangi! nu iti arata slabiciunea!

| silve79 a răspuns:

De pinde ce faci,prefate si tu,intra si tu in increderea lor, da nu te lingusi, prefate originala