| Pixxie00 a întrebat:

Stau la bloc si am cam 4-5 prietene cu care ies afara si 9 prieteni cu care ies de asemenea. Si baietii sunt foaarte draguti cu mine si se poarta frumos iar cu prietenele mele sunt foarte nesimtiti spunand ca ele sunt urate. Si de obicei eu trebuie sa ma chinui sa ii fac sa stea impreuna dar cu greu si ei se injura oricum, ii fac sa stea impreuna ca pentru ca eu nu ma pot impartii in mai multe parti sa stau cu toti. Nu stiu cum sa ii fac sa se impace mai bine si sa nu mai fie superficiali baietii! Voi ce ati face ca sa ii puteti impaca?
Ps: avem 11-12-13 ani

4 răspunsuri:
| xAndraax a răspuns:

Pai probabil ei ( baietii ) te considera mai de treaba decat celelalte si de aceea nu pot sta impreuna. De obicei nu trebuie sa ii fortezi sa stea impreuna pur si simplu mergi dta la un grup o dta la altu si ii faci sa inteleaga ca nu te poti impartii mereu. Asa le este destinul ca si pisica si cainelewinking

| trifescugabriela a răspuns:

Sincer de impacat nu poti sa ii impaci dar poti sa te vezi cu fiecare separat si atunci va fi mai bine!

| Radu1 a răspuns:

Pai solutia e simpla. Spunele baietilor ( ca de la ei e problema ) ca daca nu-si schimba comportamentul si le respecta s pe prietenele tale, atunci nu te respecta nici pe tine deci nu mai stai cu ei!

| ChristtineA a răspuns:

Paiiii laughing
Spunele asa :
BAiiiiiiiiii baietiiiiiiiiii daca nu sunteti de accord sa fim toti impreuna happy nu mai iesim toti frateee!
Iesim separat happy
Si sa vezii ca ii faci sa sse poartefrumos toti si cu celalte fetelaughing