| cristiantonea31 a întrebat:

happy voi trece la subiect. am un prieten cu care m.am certat (sincer nu stiu motivul exact) vreau sa ma impac cu el dar el nu vrea... nu.mi doresc sa pierd prietenia care am avut.o... um sa procedez sad? mersiii

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Depinde asa putin de tine si asa de mult de el...

| Radu284 a răspuns:

Fara detalii, un raspuns este imposibil. Daca ai gresit cu ceva, cere-ti iertare. Daca nu ai gresit cu nimic, asta este, in viata se intampla de foarte multe ori sa pierzi prieteni.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. DAcă spui că nu ştii motivul, cred că mai întâi de toate ar trebui să încerci să înţelegi ce sa întâmplat în realitate. Doar astfel îţi vei putea da seama ce ai putea face pentru a restabili relaţia. Dar nu uita că şi cealaltă persoană are dreptul la opinia lui şi de exemplu, dacă doreşte să rupă legătura ar fi o dovadă de maturitate să o respecţi. De fapt, făcând aşa vei demonstra că ai respect şi de sine.

Cele bune!

| Park1Suin a răspuns:

Uneori respectam persoanele care ne fac rani sufletesti, iar pe cei care ne admira, ii respingem...

| tomthecat a răspuns:

Cum adică v-aţi certat şi nu ştii motivul?

Dacă ai greşit faţă de el, cere-i iertare dar ideea e SĂ NU MAI REPEŢI pentru că degeaba ceri iertare şi continui să procedezi la fel (dacă ţii la prietenia cu el, trebuie să te îndrepţi şi să cauţi să ai un comportament civilizat şi corect). Altfel... rişti să-l pierzi definitiv şi ar fi păcat...

| cristiantonea31 explică:

Mersii mult pentru raspunsuri big grin. Ne-am impacat si totul merge super! ^^