| IubesteEa a întrebat:

Heya 1.cum stii ca un baiat timid te place sau e indragostit de tine care sunt semnele? pe mine uneori ma ignora, dar afara cand ii fac cu mana imi zambeste dulce si dupa se tot uita dupa mine duminica stia ca e ziua mea si a iesit 2.credeti ca a iesit de dragul meu? sa ma vada? asa si tot se uita la mine,imi zambea mi-a zis buna si tot timpul imi spune buna pe numele meu de alint, cand eram cu fetele pe banc eu ma uitam la el si el la mine, apoi cand imi luam privirea se uita dupa mine 3. ce sa cred? el imi zice ca nu ma place dar ...intr-o seara m-a intrebat cum imi place sa sarut 4.de ce? apoi a zis ca asa se va termina povestea noastra :nu am cuvinte ce sa spun doar te iubesc si punct 5.la ce se refera? si cand l-am intrebat a negat, vreau raspunsuri serioase dau funda!happy:*si la cel/cea care a raspuns la toate intrebarile!

Răspuns Câştigător
| Meheツ a răspuns:

1. e foarte simplu, daca e timid nu se va manifesta public prin vorbe marete dedicatii speciale si chestii care sa il scoata in fata. Te va chema pe tine, undeva ca sa iti spuna ca tine la tine, iti va face cadouri subtile gen o floare sau un buchet de flori cu biletel, te va invita sa vezi film cu el, sa te plimbi in parc, pe scurt sa petreceti mai mult timp impreuna doar voi 2.

2. Daca a stiut ca e ziua ta, cu siguranta a iesit ca sa fiti impreuna si sa iti faca o urare frumoasa. Daca ar fi stiut si nu ar fi iesit era clar ca intre voi e doar prietenie deocamdata sau lui nu i-ar fi pasat de tine. dar pentru ca i-a pasat a iesit.

3. El te place, ar vrea sa o declare dar nu poate deoarece este timid. si-a dat seama ca si tu vei avea o reactie cand se uita la tine si de aceea a continuat sa se uite la tine si cand tu nu te uitai la el. te testa. testul era simplu, te uiti dupa el, desi tu nemaiuitandu-te la un momentdat in mod voit dupa el si apoi tu stiind ca el se uita la tine, intorceai capul spre el, pentru el ar fi demonstrat ca si tu il placi. Numele de alint este ca sa te inmoaie deoarece nu are altceva in arsenal. este un tip timid asa cum reiese din spusele tale.

4. si in acest caz a vrut sa te testeze. Dupa ce ti-a dat de inteles ca doreste sa te saruti cu el (foarte subtil) ti-a exprimat o eventualitate cu o intrebare ascunsa gen : Daca as pleca ai fi fericita fara mine?(deoarece eu nu as fi fericit fara tine). Reactia ta cel mai probabil de soc i-a demonstrat inca o data ca tii la el, deoarece te-ai ingrijorat de aceasta eventualitate intrebandu-l care-i faza cu ce a spus, el a negat incercand sa ascunda ca de fapt a vrut sa iti stie reactia si de aceea a enuntat astfel o posibila despartire in urma unui sarut. sarutul avea sa fie de adio.

Parerea mea?
Baiatul e un tip la locul lui, un pic prea romantic si sa stii ca el pune suflet si asteapta de la tine acelasi lucru.

3 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

1. Se uita la tine mereu, se balbaie, roseste
2. poate e doar o coincidenta
3. poate te place si vrea sa te sarute
4. probabil e doar timid sau a aparut alta
5. cel mai bine ar fi sa discuti cu el toate astea, el iti va clarifica totul. Bafta!

| CoolGirlXX a răspuns:

1.Stii,drept sa-ti raspund la intrebare am sa-ti zic in felul urmator: Daca se comporta intr-unfel cu tine si cu alte fete se comporta altfel inseamna ca daca iti ia apararea sta pe langa tine ma rog face orice pentru tine iar cu alte fete nu, e evident ca te place! P.S. Iti spun din experienta ca mi s-a intamplat la fel.2. Daca stia ca e ziua ta si numai el ai iesit, atunci da, doar de dragul tau.3. Poti chiar zice ca te place! daaaa, E EVIDEEEENT! 4. Te-a intrebat asta fiindca:1) Vroia sa-ti faca lipeala cu un prieten de-al lui, 2) Vroia sa stie in caz ca ar avea vreo sansa sa fie cu tine.5. Se refera ca el chiat te place si ca n-ar vrea sa te piarda si incearca sa-ti spune ce simte, dar nu poate.

| BreatheLiveDream a răspuns:

Eu cred ca te place.