| anonim_4396 a întrebat:

Heya,am o foarte mare problema...Mie imi place de un baiat,in fine s-au intamplat multe,cand eram mai mica el mereu ma tachina,in prezent,am fost la o olimpiada si se baga in vorba cu mine,ieri eram afara pe strada si m-a vazut, iar dupa a trecut de vreo 3 ori pe langa locul acela unde eram eu,cand ma intalnesc cu el isi baga mana in par,dand-o peste cap si nu ma saluta, dar intr-o zi am luat initiativa eu si mi-a raspuns.Problema este ca eu sunt aia mai desteapta din scoala. Precizez ca nimeni nu stie de atractia mea fata de el. Colegele mele de clasa am impresia ca il plac,am o colega care se da bine pe langa mine,dar e parsiva si vicleana,m-a chemat vineri la usa si tocmai acolo era el vorbind cu o colega de a mea,adica, cam tragea de ea. iar eu am zis "ce e?" si dupa a zis ceva ca facea nu stiu cine ce. Azi vorbea cu un baiat in clasa si pronunta tare si repetat numele lui de familie, si cam tot timpul bate apropoul.Cum sa fac sa disimulez ca imi place,de fapt,cum sa uit de el? Pt ca e ca o obsesie, dar vreau sa scap de el si sa uit...

1 răspuns:
| andreedeed5a a răspuns:

Plus ca am impresia ca respectiva si-a dat seama de ceva si cred ca si alte colege.