| LoLoBlue a întrebat:

Heyy TPU. Pai eu am parul foarte lung chiar peste fund aproape de genunchi si am 12 ani. Eu vreau sa ma tund dar stau la bunici si bunica nu vrea sa ma tunda ca zice ca e frumos sa am parul lung dar mie nu imi mai place m-am plictisit tot sa il tin prins. Dar nu stiu cum sa ii zic bunicii pentru ca ea e foarte incapatanata. Intrebarea e cum sa fac sa ma tunda?

p.s scuze daca am gresit categoria

Răspuns Câştigător
| MirunaC a răspuns:

Pai spune-i cat de greu iti este sa ai grija de el si ca iti doresti si tu sa te tunzi.Doar parul creste la loc asa ca nu are de ce sa se ingrijoreze.Nu e o schimbare asa majora.Iti este si cald mai ales vara. Explica-i frumos si politicos ca asta e dorinta ta si sunt sigura ca iti va face pe plac.

1 răspuns:
| EuNumaiEuNumai a răspuns:

Ii zici ca nu mai e la moda parul lung si daca nu o sa il tunzi nici macar din varfuri o sa se roada parul pana ajunge la radacina, adica pur si simplu nu e sanatos sa nu il tunzi o data la 6 luni cel mult, sper ca te-am ajutat:*