| alexandraa_5734 a întrebat:

Buna bai! puppy dog eyes
am si eu nevoie de un sfat, dau fundita.
deci. am o prietena Bianca. Ei ii place un tip thinking Andrei. Acum 2 zile ea m-a rugat sa ii spun ceva si sa ma bag in seama cu el. da. si tot asa am inceput sa vorbim. ma rog happy. ieri seara ne-am certat[eu cu Bianca ] pentru ca m-a rugat sa ii trimit o parte din convorbirea noastra si eu din greseala i-am trimis si o parte in care se cam"dadea la mine". si s-a suparat iar eu i-am zis sa se calmeze ca Andrei nu se uita la o tipa ca minehee hee. apoi, azi m-a luat in brate si mi-a spus ca nu trebuie sa ne certam de la el. Cand am intrat azi dupa ore pe mess mi-a aparut un mesaj de la el.in care zicea ca ii place de mine si daca vreau sa fim impreuna. ipoteza de a fi cu el nici nu exista pentru ca nu-l plac, si apoi. am si eu o prietena care ar suferi. nu stiu ce spuneti sa ii spun Biancai totul frumos sau sa ascund de ea faptul ca el ma place? ori. sa o fac sa nu-l mai placa deoarece el nu o place pe ea? nu vreau sa o fac sufere sau sa ne certam. puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Addah a răspuns:

Fa-o si nu-i mai placa de el. Si de preferat este sa nu-i spui, epntru ca s-ar supara pe tine chiar daca nu ar fi deloc vina ta.
Ori il conving pe el sa ii placa de ea, ori o convingi pe ea sa nu-l mai placa pe el. Dar daca ea afla ca el este "in love" dupa tine, o sa se iste o certa happy
mult succes

4 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Incurcate sunt caile dragostei happy ceea ce ar trebui sa faci depinde de prietenia ta cu Bianca. eu personal, avand in vedere ca sunt mai mare de varsta (21 de ani) si am trecut si eu in generala/liceu prin telenovele d-astea, ti-as recomanda sa-i spui prietenei tale adevarul, ca baiatului ii place de tine dar tie nu-ti place de el. Daca prietenia voastra este sincera, Bianca va intelege si nu se va supara pe tine. Din contra, ar trebui sa aprecieze faptul ca i-ai spus adevarul. Daca se supara si va certati, e tot spre binele tau. Nu vrei sa ai prietene false, nu? Iar in ceea ce priveste baiatul, spune-i direct ca nu iti place de el si ca n-are rost sa insiste.

| Acvila a răspuns:

Parerea mea... n-ar trebui sa-i spui. O sa fie dezamagita si tot o sa fie un picut suparata pe tine, pentru ca o sa creada ca tu ai fost de vina, desi nu ai nici un amestec. Ce nu stie nu poate sa ii faca rau.

| Gabi_6377 a răspuns:

Daca el se joaca cu amndoua este neserios.Probabil ii place ideea ca doua fete sa se certe pe el.Nu-i dati aceasta satisfactie. Daca Bianca nu simtea nimic pentru el nu se supara cand vedea ca s-s dat la tine.De fapt cam ai de ales:ori iti pierzi prietena, pe care tu sti cat de apropiate sunteti, ori te alegi cu un tip putin cam plin de sine. Poate ar fi bine sa vorbiti toti trei, poate asa intelege si prietena ta si vezi cum se comporta si el

| Name2 a răspuns:

Situatie asemanatoare.Prietena mea m-a rugat sa ii spun tipului pe care il place ca ar vrea sa se combine cu el. M-am dus la el i-am spus, totul OK. Mi-a spus ca nu vrea sa fie cu ea ci cu mine.Grea situatie.Nu am acceptat pentru ca nu imi placea de el si eram cu cineva. A trebuit sa ii spun Alexandrei ca nu o place.Nu i-am spus niciodata ca s-a dat la mine si nici nu o sa-i spun pentru ca ar suferi. Sfatul meu este sa nu ii spui.La mine a tinut.Succes!