Întrebare recomandată | vallerya a întrebat:

Idei de cadouri pentru o mama?

Răspuns Câştigător
| 151220 a răspuns:

Iti pot recomanda ceva, desi poate unele persoane o sa-l considere un sfat aiurea si copilaresc.dar daca-ti iubesti mult mama si vrei sa simta asta poti face urmatoarele: ORI faci rost de 2 sau 3 coli ministeriale A4 si scrii pe una: "iubita mea mama, iti multumesc din suflet ca existi si ca m-ai ajutat mereu cu tot ce-ai putut, te iubesc" (asta o poti lipi cu scoci pe oglinga din baie, ca s-o poata vedea dimineata cand merge la baie)...iar pe alta "la multi ani scumpa mama, iti doresc din suflet sa ai zi frumoasa!" (asta o poti lipi pe usa de la iesire, mai ales daca merge la servici, o sa-i faci o zi de-a dreptul frumoasa cu gestul asta); ORI cauta prin albume o poza cu ea de cand era tanara (sa fie amintiri frumoase), o poza de la nunta ei (daca sunteti o familie fericita si unita), iar apoi mai cauta o poza cu toata familia (fericita). Dupa ce ai aceste trei poze le poti insirui pe hol in asa fel incat sa inceapa de la iesirea din camera ei pana-n hol ( sa fie spatiu intre poze), iar sub fiecare poza sa scrii pe o "foicica" ceva melancolic dar plin de iubire, de exemplu la poza cu ea din tinerete sa scrii: "trecut-au anii mama mea, dar tu ai ramas la fel de frumoasa!", la poza cu nunta parintilor tai poti scrie: "iti multumesc ca mi-ai dat viata si iubire", iar la poza cu toata familia poti scrie: "esti o femeie minunata, te iubim si vom fi mereu alaturi de tine". Ideea-i s-o faci din suflet, o mama avem happy Bineinteles ca te poti prezenta (mai dupa masa) cu un buchet frumos de flori si s-o iei in brate sa-i urezi personal La multi ani! ii poti chiar pregati o masa plina de bunatati (te poate ajuta familia)..aaa..si nu uitati sa faceti poze..sunt amintiri frumoase, care raman pe viata. Eu cred ca cel mai frumos cadou pe care-l putem face parintilor nostri nu sunt cadouri scumpe ci gesturi prin care sa le dam de inteles ca-i iubim, respectam, intelegem si sustinem toata viata!

13 răspunsuri:
| Alina0491 a răspuns:

O rama foto care sa contina mai multe locuri pentru poze. Sa fii tu, mami a ta, tati al tau si surori /frati daca ai. Daca nu tot asao rama foto cu mai multe locuri pentru poze. si sa o poza impreuna cu mama din din primele tale zile de viata, apoi din clasa intai, terminarea liceului sau asa, poze pe etapele vietii tale dar impreuna cu mama ta. Cred ca ar emotionao si i-ar placea. Oricum, orice i-ai cumpara sau i-ai daruii ii va placea!

| onasis1961 a răspuns:

Un ghiveci cu flori naturale sau o iconiţă de argint!

| SamSon a răspuns:

Pe criza asta, e de ajuns sa-i cumperi o floare, sau macar.un gand frumos.

| vallerya explică (pentru SamSon):

Nu se pune vorba de partea financiara, dar merci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Te duci frumos la mama ta si i spui un cantec despre cat de mult o iubesti! laughing

| xBya a răspuns:

Macar 3 note bune.

| vallerya explică (pentru xBya):

big grin nu am probleme aici

| ჯpLaNe a răspuns:

Un buchet de flori frumos o felicitare si de exemplu niste cercei sau o bratara big grin

| EmanuelaZ a răspuns:

Poate-ti place ceva de aici https://www.facebook.com/Ema.bijuteriihandmade?fref=ts. O seara buna!

| Bijutierul1 a răspuns:

Spune-i ca o iubesti si vrei sa iti petreci ziua ei alaturi de ea la un Spa cu masaj poate o duci sa isi faca o freza undeva happy, oricum in ziua de astazi incepem sa ne acordam din ce in ce mai putina atentie unii altora incearca sa nu te limitezi la un cadou material pe care il dai, o pupi pe obraz si gata!

| Mihaii00 a răspuns:

Mamelor le plac cadourile facute de copii lor(manual) sau ceva cu care ii poti arata ca o iubesti.Ca de exemplu, eu i-am cumparat o diploma pentru cea mai buna mamabig grin.Dar, daca mama ta este putin mai pretentiuasa, poti incerca cu niste bijuterii sau niste cozmetice AVON. Daca te-am ajutat...cu placere!

| AlexisLuv a răspuns:

Pai de obicei mamei ii plac lucrurile facute de mine din dragoste big grin de exemplu ii fac o felicitare, ii fac eu un lant din cateva margelute...ii dau o floare love struck si cel mai bun lucru: spune-i c-o iubesti :*