| lovelystory2 a întrebat:

Ieri i-am spus baiatului de care imi place ca-l iubesc,iar el nu mi-a raspuns nimic.Ce ma fac,sa rog o colega sa-l intrebe ce parere are de raspunsul meu sau sa-l intreb chiar eu?/

Răspuns Câştigător
| Wowhow a răspuns:

In niciun caz sa nu trimiti o colega.Si mie ca fata mi se pare aiurea. Eu as zice sa il lasi in pace. Faptul ca nu ti-a rasp inseamna ca nu te place si ca nu vrea sa insisti.Asta e parerea mea. E posibil sa gresesc, dar nu prea cred.Bafta! happy

4 răspunsuri:
| Natashha a răspuns:

Una e sa placi o persoana si alta e s-o iubestistraight face. lasa sentimentele daca nu esti in stare sa le coordonezi,impune respect.
Nu il trata ca pe o prioritate si nu-ti baga colegele/prietenele in legaturile astea, serios acum...
"ce ma fac" i-ai spus ceva normal, pana in 14-15, altii pana la 20de ani nu sunt in stare sa-si vada de sentimentele lor.
Stii,e dubios sa vina o fata la tine asa din senin si sa-ti zica"bai,te iubesc, esti viata mea" cand tu nici macar nu stii daca-i plac fetele. Iubirea nu e ca un joc de noroc, majoritatea arunca cuvinte in vant.

Răspuns utilizator avertizat
| Stefaniaaaaaaaaaa1 a răspuns:

Nu pune colegele dupa o sa isi faca o impresie proasta.Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el, fata in fata.Desi stiu, e putin greu in unele situatii dar macar aflii singura cum sta treaba :*

| pitikadlke a răspuns:

Intreaba-l chiar tu... daca o sa pui pe altcineva sa intrebe...el o sa creada ca esti timida.