| meister a întrebat:

Daca imi place de o fata de la mine din clasa, am pus-o pe o colega sa o intrebe ce parere are despre mine, si nu a dat niciun raspuns. Ce sa fac sa-i spun in fata te iubesc?

Răspuns Câştigător
| hazard_9221 a răspuns:

Poate ca nu te place.
n-ai nimic de pierdut, da' ai grija sa nu pari obsedat ca o sa inceapa sa te evite.

iti spun din propria experienta.

poti sa-i spui ca o placi, nu risti nimic.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ție îți trebuie ajutoare?
Pentru început întâlnește-te cu ea, vorbiți, faceți plimbări, etc. și ulterior îi spui că o iubești.
Dacă îi spui din prima că o iubești nu te va crede.
Pa, pa.

| cristi11cristian a răspuns:

Sincer sa fiu asta nu a fost tocmai cea mai buna optiune, fiindca vezi tu deja ai blocat-o fara sa ti dai seama! pune-te in situatia ei acum, ce ai face?! deci vezi la ce ma refer? ce ar trebui sa faci acum e sa o inviti in oras sub orice pretext, dar sa nu-i spui inca ca o iubesti, o vei soca din nou, fiindca aceste lucruri au nevoie de timp pentru a se instala! si inainte de toate fii sigur ca si ea simte macar acolo ceva pentru tine.

mult noroc

| Annie_3559 a răspuns:

Mai bine vorbesti tu cu ea decat prin intermediul altcuiva, asa e cel mai bine.
Puteti incepe cu o discutie, nu stiu thinking ceva interese comune, plimbari prin parc, etc, nu sa-i zici direct ca o iubestiwinkingpentru ca va zice ca"ce-ai mailaughing?"oricum ceva d genubig grinwhistling

papahappy

| ale a răspuns:

Cred ca s-ar cam speria daca i-ai spune in fatabig grin
Mai bine fi tu insuti, intra in vorba cu ea, condu-o acasa, spune-i sa te ajute la o teme ceva. orice doar sa aveti timp sa stai mai mult impreuna doar voi doi si cand crezi ca va fi momentul porivit spune-i ca o placi mult, spune-i ce iti place la eahappy iar apoi invit-o la o plimbare in parc sau undeva.

| x4z5 a răspuns:

Incearca sa comunici cat mai mult cu ea...

Intra in conversatie cu ea...happy

Cerei un ID de mess si ii spui atunci, cand simti ca este momentul potrivit

Jucati adevar, provocare sau procente si o intrebi cat % ii place de tinehappy

Sper sa o cucerestiwinking

Succes!

| BaiatuFitzosu a răspuns:

Fa-ti curaj si spune-i-o merge intodeauna, numai ca trebuie sa ai incredere in tine!winkingwinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da normal eu sunt fata si as accepta asta sa stii