| Claudia389 a întrebat:

Ieri m-am imprietenit cu baiatul pe care il plac v-am mai spus! Dar eu sunt foarte rusinoasa si vreau sa fiu mai copilaroasa de fapt asa sunt doar ca atunci cand il vad mi se imoaie picioarele si nu pot fi mai directa cu el, mai jucausa! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| SweetAl3x a răspuns:

Cred ca multe dintre noi am fost ca tine. Treaba buna e ca trebuie sa ai putintica rabdare si ai sa vezi ca o sa incepi treptat sa scapi de rusine si sa fii asa cum vrei tu (iti dau maxim 2 saptamani).
Nu trebuie sa te fortezi sa fii altfel, pentru ca e posibil sa o dai in barahappy Dupa aia o sa te amuzi cand o sa ti aduci aminte cat de retinuta erai.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te inmoi cand i vezi portofelu sau fizicul?

| grab a răspuns:

Priveste-l in ochi neintrerupt,
zambeste-i cu dragalasenie si s-ar putea sa fie si el mai emotiv ca tine dupa aia.
Succes!

| DarkBlood32 a răspuns:

Nimic.

| FoundYouLover a răspuns:

Buna, Claudia389! Metoda pe care ti-o ofer eu poate sa para un pic traznita, dar incearca, poate tine. Cand esti in preajma lui, imagineaza-ti ca ai un cor muzical in spate care te acompaniaza sau niste fani care te aplauda si-ti fac galerie.

| Rose123 a răspuns:

Of,Doamne...cata tragedie!
Il placi? Bun, si?
Trebuie sa te schimbi doar ca sa fii pe placul lui? Bineinteles ca nu.
Fii tu insati si comporta-te cu el exact asa cum te-ai comporta cu oricine altcineva. Arata-i adevarata ta fata.
Daca nu te va aprecia asa cum esti, nu te merita!

| Mytsaa a răspuns:

Comporta-te asa cum simti tu si ca sa ii dai de inteles ca il placi incearca sa zambesti la glumele lui, sa te bagi in vorba cu el mai mereu, sa stau mereu in preajma lui.Cu timpul o sa reusesti sa treci peste timiditate si sa-i spui ca il placi.

| Christiana03 a răspuns:

Buna.Nu ti-as propune sa-i spui ca-l placi, deoarece poti fi refuzata de el, sau el poate sa spuna acest lucru la toata lumea.Doar fa-ti curaj, si descopera caracterul lui.Nu trebuie sa fii prea rusinoasa.Arata ca esti o fata speciala...Prin mici semne da-i de inteles ca il placi(da-i din ochi,zimbeste-i),si incepe o conversatie cu el, care sa para neintentionata(de exemplu, poti sa-i imprumuti o carte, sa il intrebi ceva, etc)...si apoi continu-o si dezvolt-o.Arata-ti toate calitatile, in functie de caracterul lui.,

| Claudia389 explică:

App dau fundita!

| jessica10 a răspuns:

Tot ceea ce trebuie sa faci este doar sa fi tu insati, deoarece daca el este baiatul potrivit te va place asa cum esti tu, si nu v-a ramane nimic de schimbat si poti incerca sa vorbesti cu el, prima data sa-l cunosti mai bine ca sa stii cui sa-i impartasesti sentimentele happyBafta!

| Anasweety2002 a răspuns:

Pai uite o metoda:Fa-ti curaj si spune-i tot ce simti, ascultal cu atentie ori de cate ori iti spune ceva ce iti place sau nu iti place, si spune-i ca il placi foarte mult.Asta a fost raspunsul meu. Funda?