| Ivan_Carina_1990 a întrebat:

Îmi doresc o pisica, mama nu este de acord pentru ca deja am un cățel, in momentul asta ma simt singura, camera mea, am un pat etajat, ma rog sunt doua paturi, iar eu dorm in cel de sus, iar câinele meu Aky mereu doarme la picioare, iar eu nu pot sta cu el pentru ca 1. ii este frica de înălțime și 2. Ma urăște, adica ma mârâie, nu prea ma deranjează, adevarul e ca acum văd persoane false și nu am mai rămas cu nimeni, am avut un cățel la tatăl meu, Maya, avea doar un an, pana s-a îmbolnăvit și a murit, iar acum îmi doream o pisica pentru ca simt ca ma înțeleg și pisica poate ajunge la patul de sus, nu ii este frica de înălțime, pot dormi cu ea, dar mama nu este de acord. Abia ce am convins-o sa mergem împreuna in Piața Obor duminica la târgul de animale sperând ca va vedea cât de mult îmi doresc, dar nu sunt sigura ca va fi de acord, as vrea sa imi dați și mie o părere cum o pot convinge sau sa se mai gândească...

1 răspuns:
| Emma30555 a răspuns:

De ce nu dormi in patul de jos daca vrei sa stea cainele cu tine? Crezi ca daca iti iei pisica cainele o va accepta? Cainele ar putea fi periculos pentru pusica