| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am 12 ani si stau in aceeasi camera cu fratele meu de 19 ani. Avem lipsa mare de spatiu, in camera sunt undeva la 4-5 metri patrati. Avem doua paturi de o persoana, intre cele doua paturi e un birou mic, un calculator, un monitor si un scaun. I-am propus tatalui sa cumpere un pat etajat, el a refuzat dar habar nu am de ce. In 2012 am avut pat etajat si aveam mult mai mult spatiu si camera era ok, nu era mare dar nu aveam lipsa de spatiu. Tata a schimbat patul etajat cu aceste doua paturi deoarece fratelui meu ii era cald cand dormea. I-am spus ca daca va cumpara voi dormi eu sus dar nu a acceptat, mie de obicei nu imi este cald si daca imi va fi daca va cumpara imi voi asuma. Cum il pot convinge sa cumpere pat etajat? Sau dati-mi idei cu ce pot face in aceasta situatie. Vreau si eu o camera decorata, frumoasa, fara lipsa de spatiu cum au majoritatea fetelor. Stiu ca exista un pat cu un sertar care are o saltea, dar nu imi propuneti asta pentru ca am avea mult mai putin spatiu

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

All I want is a room somewhere.
https://www.youtube.com/watch?v=q5fW7sERw7I

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Eu sunt singura la parinti si am camera mea, unde stau singura si chiar zilele astea vreau sa mai schimb din mobilier (nici eu nu prea am spatiu). Insa si dac-as fi avut un frate de varsta mea (13 ani) nu as fi fost acord sa stau in camera cu el, totusi e un baiat. Daca ar fi fost fata poate da, dar e baiat, si mai e si cu 5 ani mai mare decat tine. Fratele tau ce parere are? Nu vrea si el spatiu? Nu are nevoie de spatiu pentru a invata? Dar tu? Incearca sa te impui in fata parintilor tai, insa si fratele tau, daca lupti doar tu n-ai sa reusesti nimic. Daca nu poti avea propria camera, macar spatiu sa ai in ea. Multa bafta!

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, si eu ma uit crucis, o fata de 12 ani in camera cu un baiat de 19 e destul de naspa ideea, iar intrebarea e ce mai cauta acasa la 19 ani, de ce nu e la facultate sau ceva asemanator?