| Alex4322 a întrebat:

Imi place de cineva...cum pot sa ii zic asta fara sa il supar, sa il jenez sau sa se supere pe mine?

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu mai bine îl/o cucereşti mai întâi, ca să fie o simpatie reciprocă?
Şi poate e mai bine să-i arăţi, nu să-i spui.

| Musique a răspuns:

De ce s-ar supăra? Îi spui simplu.

| neutrino a răspuns:

O persoana cu bun simt nu se supara daca ii spui ca o placi, numai sa nu ai pretentia sa te placa si ea.

| pastru009 a răspuns:

Buna seara.Cu siguranta tu te ingrijorezi prea mult.Un om a spus odata:
"Temerile sunt mai mari in capul vostru decat in realitate".Asa ca invita-l.Strange niste curaj si nu te gandi deloc la respingere sau rusine, mai pe scurt gandeste optimist.
Bafta! Tine minte: Fa-ti curaj si intreaba-l si daca el nu te place(presupun, nu te supara) sa stii ca nu are nimic. Exista o groaza de baieti/barbati, fete/femei in lumea asta.Trebuie doar sa o gasesti pe cea potrivita! FUNDA?

| December a răspuns:

Pai il tragi deoparte si i spui big grin. Nu cred ca s-ar suparawinking.

| Alex4322 explică (pentru December):

E usor de zis, greu de facut!

| Fulbaster a răspuns:

Incerci sa ii spui mai pe mocolite, foarte "usor".

| Plushul a răspuns:

Incearca sa i-o spui mai pe intelesul lui fara sa te balbai

| arual93 a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui ci sa il faci sa inteleaga asta prin gesturi, mimica, pozitia corporala(atitudinea nonverbala)

| Radu921 a răspuns:

E fantastic cum va impiedicati voi de "spus". Nu iti vine, nu o spune, treci la pasul doi. In general e inutil, adica nu rezolva nimic si va scuteste pe amandoi de situatii penibile. Gaseste o situatie in care sa stati de vorba despre un subiect oarecare. In primele minute iti dai seama ce sanse ai si procedezi in consecinta, fara sa intri cu bocancii in sufletul omului daca el se face ca are alta treaba. Se cheama ca ai incercat si tu, nu ai dat cu parul. O fata care te place se va arata interesata chiar daca aduci vorba de fotbal ba chiar mai vine si cu comentarii pertinente.

| loveyouidiot a răspuns:

Nu vad de ce s-ar supara...dar ca sa eviti o situatie penibila, da-i intai de inteles prin atitudinea ta. Daca crezi ca a venit momentul sa-i zici, spune-i ca vrei sa vorbesti putin cu el, singura..."uite, imi e destul de greu sa-ti spun asta, asa ca te rog sa nu reactionezi gresit. Te plac! Nu e nevoie sa-mi zici nimic, voiam doar sa stii ce am simtit eu in tot acest timp." Sper sa iasa frumos! Succes si Craciun fericit!