| user2799318 a întrebat:

Îmi place de o fata si daca dau eu mesaj vorbesc cu ea, ea nu prea dă, ne intelegem destul de bine doar ca nu prea vorbim, mie nu prea imi trece nimic prin cap despre ce sa vorbesc si nici ei. Am nevoie de un sfat ceva.

Răspuns Câştigător
| Dani2478 a răspuns:

Încearcă să fii indiferent cu ea, înțeleg că o placi dar într-un fel de atașezi și nu prea e bine, o sa te consumi aiurea și îți pui întrebări singuri și fără răspuns, fii indiferent și încearcă o nouă conversație cu o fată, pe viitor încearcă să afli ce îi place să facă, ce visuri are, să vă povestiți unul despre altul si poate astfel o să aveți o relație mult mai apropiată, îți ures succes pe viitor!

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Poţi încerca să discuţi cu ea chestii de interes general, un film care l-aţi văzut amândoi sau similare. Poate aşa reuşiţi să dialogaţi happy.

| Catrice a răspuns:

Daca n-ai ce discuta înseamnă ca știi totul despre ea...

| Frank51 a răspuns:

'ne intelegem destul de bine doar ca nu prea vorbim', hai ca va si intelegeti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vă înțelegeți bine dar nu vorbiti
De aia vă înțelegeți bine
Dacă nu știi ce să îi spui nu faci ce trebuie
Ieși cu ea fa chestii găsește activități care vă plac
De exemplu un sport sau niște poze
Sau citiți amândoi aceleași cărți și vorbiți despre ele
Depinde pe ce criterii v-ați luat dacă e pe frumusețe sau disperare normal nu o să aveți nimic de discutat și se duce relația pe pustie

| adryang78 a răspuns:

Greutățile de comunicare sunt frecvente atunci când îți place o persoană de sex opus. Nu ești singurul, stai liniștit. Și ține cont că fetele au un talent aparte de a te ține pe jar, mai ales dacă își dau seama că le placi.
Mai întâi ar trebui să te gândești la câteva interese comune, și să încerci să deschizi câte o conversație pe diverse subiecte care le ating. Pe de altă parte, nu toate cuplurile sunt comunicative, nu oricine știe să-și exprime gândurile. Dacă relația merge, nu forța, cu timpul se vor forma reflexe de conversație, vor veni de la sine.

Îți place de ea și mai ce? Ce vrei?
Dacă vorbitul nu merge, faceți.
Știi că sunt oameni care nu vorbesc deloc și formează relații?

Vorbitul nu e un lucru extrem de esențial când vine vorba de interacțiunea dintre 2 persoane de sex opus.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Are balta pește. Vorbește cu mai multe fete că să stii ce iti doresti de la viață de fapt