| florin_4376 a întrebat:

Imi place o fata.si ei ii place de mine. E prima zi de cand ne place... Ce ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Sa va cunoasteti!

| elena a răspuns:

Oooooooooooo, ai facut progrese si asta imi place, adica ai sarit de ''metin" si iti place de o domnisoara...este interesant ca placerea este reciproca. Ce sa faci? Sa te comporti cat se poate de normal, dar cu mare atentie sa nu faci gafe, sa o superi si sa te paraseasca. Sunteti tineri, aveti ce discuta...recomandarea mea este, ca deocamdata sa fiti mereu singuri fara prieteni si prietene, asta pana va cunoasteti foarte bine si aveti incredere unul in celalalt si puteti include intre voi si alte persoane, fara sa va domine gelozia. Hai, bafta!

| Corina a răspuns:

In primul rand, fii cat mai natural. Cand esti in preajma ei, fa-i complimente, alint-o, spune-i glume, bancuri, apoi dupa vreo zi, doua, o poti invita la o plimbare, apoi in alta zi la un suc, o prajitura, sau pizza. Bafta multa! Sa fii iubit!

| andrei a răspuns:

2 intrebari!

1.de unde sti ca ii place de tine?
2.cum adica "e prima zi de cand ne place..." ieri nu iti placea de ea si dimineata asta cand te-ai trezit pac... iti place de ea? si la ea la fel, aceeasi situatie.

pai daca va placeti nu inteleg unde e problema thinking

| Resource a răspuns:

^-^ Incearca sa vorbesti cu ea, daca stii de la altii ca ea te place nu e bine >_< Tu ar trebui sa-i spui ca o placi, apoi o inviti si tu la o intalnire.nu stiu...in parc, la o savarina laughing anyways, fa-ti curaj si intreab-o daca vreti sa fiti impreuna happy

| Andr3yCzz a răspuns:

Cheam`o la un suc la restaurant si o iei cu vorba si apoi totul vine de la sine!

| Lullabies a răspuns:

Incearca sa te apropii de ea cat mai mult, comportandu-te frumos. pana cand o sa vina momentul sa faci primul pas.

| elena1_3199 a răspuns:

Spuneio. fi sincer si intreab-o. incearca. daca zici ca te place o sa zica da.