| Twichh a întrebat:

IMI URASC PARINTI! O sa va spun si de ce:ei mereu imi dau bani, dar eu mereu imi cumpar tigari sau haine din zara sau orice fel de haina de firma straight face si mereu ma cert cu ei din cauza asta( mai ales din cauza hainelor)...azi parinti mi-au dat 600 lei si m-am dus in zara si i-am cheltuit pe putine chestii,cand am ajuns acasa au facut crize de nervi si mi-au luat toti bani stransi de mine si au zis ca nu mai imi da bani niciodata straight face ca ma rad de munca lor "cu carpele"mele din zara. M-am saturat, ei nu inteleg cum e la mine in liceu! II URASC straight face Nu m-au inteles niciodata...si ei mereu imi jineste prietenul si prietena cea mai buna. Si ma enervez si le zic sa imi lase prieteni in pace! Daca ar fi sa aleg dintre parintii mei handicapati si prietenii mei,as alege prieteni laughing, logic. Am nevoie de un sfat! Ce sa le zic parintilor sa ma lase mai usor?

52 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-le ca de acum nu mai accepti nici un ban de la ei, ci de la prietenii tai minunati si ca vei plati absolut pentru tot ce consumi in casa (mancare, detergenti, lumina, apa), ajutat tot de prietenii tai. O sa fie perfect pentru tine, va fi o mare usurare si o mare bucurie pentru niste prieteni atat de buni sa-ti ofere tot ce-ti doresti si sa demonstreze ca iti pot oferi conditii mai bune decat parintii. Nu mai accepta sa-ti spele, calce, gateasca, fa tu toate astea pentru ei si apoi spune-le: mancati mancare cumaparata de mine, din bani de la prietenii mei pe care ii aleg, facuta de mine si prietenii mei, cu munca noastra; purtati haine cumparate de mine, spalate de mine, calcate de mine, numai si numai din munca mea si a prietenilor mei.

| pilifalexandru a răspuns (pentru Brigaela):

Ai fost foarte tare rolling on the floor)!

| Zenithf a răspuns:

Imi place engleza, si stii de ce? Pentru ca are multe cuvinte cu mai multe sensuri, exemplu: "spoiled".

caramela
| caramela a răspuns:

Mda.
interesant lucru ar fi de stiut daca ai tai parinti dorm pe saltele pline cu bani.
interesant ar fi sa stim ce salar au ai tai parinti.
interesant ar fi daca tui sti care este media salarului in tara.
frati mai ai? crezi ca daca vei purta haine de firma, vei fi o alta persoana? vei avea o capacitate de gandire mult mai mare? la cheltuielile zilnice ale casei te-ai gandit? de ce nu te pui pentru o clipa in postura de parinte sa vezi cum se castiga banu/sa ai grija de casa/sa ai grija ca familiei sa nu ii lipseasca hrana/haina si utilitatile si apoi mai discutam daca ne mai ramane banuti pentru haine de firma..cand vei fi la salariul tau, vei putea sa te imbraci cum doresti, asta daca iti va permite salariul..este umilitor sa rostesti acele cuvinte, nu poti rosti asa ceva nici in gluma, de ce sa iti urasti parinti? te simti abandonat? te-a lasat flamand? te-a trimis sa cersesti? nu inteleg atitudinea voastra, a acestei promotii care ar vrea totul/ar vrea lux/iar daca nu li se ofera aceste oportunitati, gata, sunt rai/insuportabili etc..cred ca ar fi cazul sa iti revizuiesti atitudinea si sa ii multumesti bunului Dumnezeu ca ai parinti/ai casa/ai posibilitati/ca esti sanatos si ca esti intreg....asta conteaza cel mai mult
O zi bunahappy

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

De ce îţi urăşti părinţii, că îţi oferă un adăpost? Că îţi oferă mâncare, şi bani de cheltuială sume exorbitante?
Te-ai gândit vreodată că alţii nu au ce mânca şi nici nu visează la nişte haine normale, care să le ţină de cald?
"Ei nu ştiu cum e la mine în liceu". Dacă ştii tu mai bine, angajează-te şi atunci vei vedea ce greu îţi va veni să dai 600 de lei pe 2-3 haine că sunt de firmă şi pe ţigări.
Până atunci, fii mulţumită că primeşti sume de genul acesta şi încearcă să le foloseşti pe lucruri utile, te va ajuta să gestionezi banii în viaţă.
Nu trebuie să porţi haine de firmă neapărat ca să te integrezi în grupul tău de prieteni.
Baftă!

| Adredemesconf a răspuns:

Eu sunt genul de persoana care uraste atunci cand oamenii judeca pe cineva fara sa-l cunoasca.Insa in cazul tau imi permit sa spun: mi-e mila de parintii tai.
Poate ca nu e vina ta, cel mai probabil e vina societatii dar si tu faci parte din societatea aia.Cand va aud frate cu haine de la Zara si toate firmele... macar de nu ati face figuri! Eu primesc 600 lei in 6 luni (inca si asa mi se pare ca o duc foarte bine) ca sa-mi cumpar haine si imi iubesc parintii, inteleg de fiecare data cand nu are de unde sa-mi dea mai mult pentru ca am vazut cat de greu se face banul. O sa vezi in 10-15 ani cum o sa te uiti in trecut si o sa spui: "Bai, dar proasta am mai fost!".

Multa bafta cu hainele tale, eu as zice sa te multumesti cu ce ai ca stii vorba aia: "Nemultumitului i se ia darul"!

| Medema a răspuns:

Uite aici o poveste adevarata care sper sa iti dea o palma peste fata si foc la toate hainele de la Zara:

Astazi eram in Ploiesti si era o tanti cam de 40 de ani cu un copil de 8 ani! Un nene i-a dat copilului, care era la cersit, 3 lei! Copilul cu sclipiri in ochii i-a dar banii maicasii! Ea a vazut bani si ce credeti ca facut oameni buni? Vrea sa se duca sa isi i-a tigari! Copilul a inceput sa planga zicand ca vrea inghetata si tot tipa, maica-sa a scos banii din buzunar si i-a aruncat! Copilul a strans banii si s-a dus sa-si i-a de mancare! Morala este ca :Nu toata lumea are ce ai tu si ca ar trebui sa multumesti tuturor pentru ceea ce ai! Zara este o firma de rahat! 600 de lei ma cu banii astia multi si-ar fi luat mancare! Esti un nimic!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Copil razgaiat si alintat, meriti o bataie sa iti iasa zdrentele de la zara pe cur. sa fii lasata in strada sa mananci hainele alea. copil de bani gata care crede ca i se cuvine si cerul, mi e mila de parintii tai.

| Fatamuntilor a răspuns:

Vad ca ai fost criticat(a) destul, dar eu iti voi vorbi din perspectiva unui parinte.
Iti inteleg nevoia de fi in rand cu prietenii tai, de imbraca haine de firma, dar nu asta e
cel mai important.
Sunt famili intregi care traiesc cu 600 de lei, cu tot cu cheltiueli de intretinere, care mananca la cantina sociala si care se imbraca ci haine la mana a doua.
Nici parintilor lor nu tocmai usor sa aiba un copil ca tine, cu,, nevoi'' asa mari.
Cum adica LUAT toti bani stansi de tine? I-ai muncit cumva?
Parintii doresc bine copilului lor.
Hai sa-ti spun un secret; Prietenii iti intorc oricand spatele.Si unde te vei intoarce? La parinti.Ca orice ai facut tu parinte isi iarta copilul.

Ar mai o solutie. Termina scoala, gaseste de munca si cu banii castigati plateste tot de intretinere la mancare si haine.Asa iti pastrezi si asa zisi tai prieteni.Ce zici?

| Exilee a răspuns:

Imi pare rau sa aud asta, dar deja societatea te influenteaza intr-un mod negativ.
Nu toti am avut norocul tau, atata iubire din partea parintilor. TOate la timpul lor. Tu vrei sa-ti iei "haine noi" doar pentru ca sa pari interesat in preajma "prietenilor"? Parintii tai si-asa se straduiesc din greu sa-ti arate cat de mult de iubesc, dar pacat insa ca-ti pretuiesti niste prieteni mai mult decat familia. NU am inteles niciodata mentalitatea unora sa-si dispretuiasca parintii pentru niste bunuri materiale. Daca-ti ofera 600 de lei, ai idee cat au muncit ei? Stii ce statut au avut ei si tine cont ca au trait vremurile ceausiste de-ti ofera o asemenea suma? Cum poti sa-ti urasti in halul acesta parintii?
Oricum, esti la liceu si ar trebui sa inveti. TU cu ce te mandresti? CUm reusesti sa-ti impui respectul? Prin frica/bunuri materiale/ haine de firma? Asta se cheama prostie si josnicie.

| Twichh explică (pentru Exilee):

Nu e vorba ca ma imbrac pentru prieteni laughing in preajma prietenilor pot sa arata ca un cersetorthinking sunt prietenii mei, si nu imi pasa cum arat cand sunt cu ei, dar vreau tot ce e nou straight face vreau sa ma bucur de viata si sa am tot ce doresc.

| Exilee a răspuns (pentru Twichh):

"vreau sa ma bucur de viata si sa am tot ce doresc."
rolling on the floor)))))))

SI eu vreau ca seful meu de serviciu sa-mi mareasca salariul cu sute de mii de euro.Se poate asa ceva? Da( cu muncamulta) Analog si-n cazul tau big grin

| Twichh explică (pentru Exilee):

Daca chiar vorbesti serios si ai deja o slujba, nu inteleg de ce stai pe TPU. Du-te la sapabatting eyelashes. Si e si logic sa am tot ce doresc thinking ...ca orice om laughing))) dar nu toti au parte de ce am eu

| Eclipse a răspuns (pentru Twichh):

Din cate vad eu esti destul de rasfatat, tu habar nu ai cat de greu este sa castigi macar 10 lei, iar tie iti dau 600 lei si spui ca ii urasti. Vreau sa vad cat de roza o sa para situatia cand o sa ramai singur si nimeni nu o sa te ajute, iar cand o sa apelezi la prietenii tai sa te refuze sau sa se faca ca nu te mai cunoaste. sincer. ar fi cazul sa revii cu picioarele pe pamant si sa fii realist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum e la tine in liceu? Ai probleme serioase daca acorzi mai multa atentie unor zdrente decat parintilor tai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceu de top din Pitesti rolling on the floor.
1. Te duci la liceu de top ca sa INVETI, nu sa faci parada modei.
2. Nu prea am auzit de Pitesti, nici de vreun liceu bun de pe acolo, deci esti de nicaieri, poti sa te imbraci si-n saci de gunoi.
3. Nu-i pasa nimanui cum te imbraci.
4. Esti proasta.
5. Intrebarea cred ca-i pusa la caterinca.

| Cherilyn a răspuns:

Aoleu, m-am săturat de copiii răzgâiați ca tine.
Când o să vezi și tu cum e să muncești în fiecare zi pentru un salariu de nimic atunci ai să realizezi cât de penibilă ai fost comportându-te așa.

Îmi pare rău pentru tine, sincer...
După ce că nu știi să scrii, mai ai și pretenții. Mai și fumezi, că na, e cul de la vârsta asta.

Pisi, sunt alții care nu au hrană, adăpost, nu mai vorbesc de haine. Ar trebui să te consideri norocoasă.

Și prietenii adevărați te plac așa cum ești, nu pentru cum te îmbraci.

Mi-e silă de persoanele ca tine...

| Twichh explică (pentru Cherilyn):

Parintii mei au plecat in Germania cand aveam doar 8 ani, plangeam dupa ei zilnic.Au plecat ca sa imi aduca mie FERICIREhappy bunica mereu imi explica ca ei au plecat de dragul meu, sa am eu tot ce vreau. Acum cand am aproape 17 ani,. AU PLECAT SI M-AU LASAT ...veneau de 3 ori pe an sa ma vada si mereu a fost greu pentru mine. Nu sunt deloc razgaiata. Am doar 3 prieteni, care mi-au fost alaturi mereu de la 8 ani.Acum au venit in tara definitiv si vor sa ne mutam in alt oras straight face sa ma ia de langa prietenii mei. Ii urasc ...pe langa asta, nu vorbi despre mine de parca ma cunosti.

| Cherilyn a răspuns (pentru Twichh):

La 17 ani ar trebui să fii destul de matură încât să realizezi că nu îți poți alege părinții, și mai ales, să realizezi că nu te răzbuni pe ei dacă le cheltui banii pe haine și pe țigări, ci doar îți distrugi viața.

Ai mintea unui copil de 12 ani, nu înțeleg pe cine vrei să minți. Te minți doar pe tine... happy

| Simonamee a răspuns (pentru Twichh):

Eu personal nu te cunosc dar consider ca faci o greseala cand spui ca te-au parasit. Au plecat din tara ca sa munceasca si sa primeasca salarii mai mari. Daca ar fi ramas in tara acum nu si-au fi permis sa-ti dea banii necesari si i-ai fi urat mai tare. Te-ai gandit ca au plecat si de frica ca nu cumva sa cresti cu ura pentru ei ca nu-si permit sa te creasca asa cum meriti? Eu am 17 ani si am parinti care nu m-au lasat si nu au plecat din tara ci au ramas si s-au chinuit. Sincer sa-ti spun mi-as fi dorit sa-i vad plecati si sa stiu ca au o sansa mai mare decat daca stau in tara. Mi-a fost dat sa o vad pe mama plangand din cauza lipsei de bani si tata venea seara rupt de oboseala dupa o zi de munca cu 0 lei in buzunar, au fost ani in care traiam cu 400 de lei pe luna si mi-a fost dat sa sper ca va fi bine si acum chiar e bine lucrurile s-au indreptat si imi iubesc parintii chiar daca in trecut nu si-au permis sa imi ofere tot ce-mi doream. Mai bine ii stiam si eu plecati pe ai mei decat sa-i vad tristi ani la rand. Daca parintii tai nu ar fi plecat sunt sigura ca asa s-ar fi ajuns sunt sigura ca nu au plecat de drag dar nu stiu ce importanta are acum pentru tine. Tu ai acumulat atata dor si nevoia de a fi cu ei a format un gol in sufletul tau care acum s-a transformat in ura. Probabil ca nu ii mai iubesti deloc oricate sacrificii au facut pentru tine. Si acum s-au intors si parca simti ca au dat buzna in viata ta si vor sa te desprinda de prieteni si de viata ta, viata pe care ti-ai cladit=o de mica alaturi de prieteni si lipsa de parinti. Poate ca mai tarziu te vei maturiza si vei realiza ca nici lor nu le-a fost usor sa te lase sau poate timpul iti va agrava situatia...totul depinde numai de tine dar mi se pare strigator la cer sa-i urasti.

| Twichh explică (pentru Cherilyn):

Hi hi hi. Maa doare undeva de parerea ta big hug. Saluut.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Am citit cateva din comentarii si din ce am inteles din inrebarea ta, reiese ca:
esti un copil foarte rasfatat, a carui parinti i-au oferit cam totul d.p.d.v. material, dar care au lipsit sentimental si care acum, vor sa il faca sa renunta la prietenii care i-au fost mereu alaturi (prieteni care probabil au ajuns un fel de familie).

Sa imi zici daca gresesc.

Am si eu cam aceeasi situatie, numai ca e legata de tata. Incerc sa "ma apropii" de el, dar nu e prea usor si sa stii ca ai putea si tu sa incerci sa te apropii de parinti tai.

Si eu cheltuiesc mult, dar totusi, nu trebuie sa cheltuiesti 600 lei de pe o zi pe alta. Parintii tai au muncit pentru banii aia si nu e prea usor sa castigi 600 lei in zielel noastre.

Incearca sa vorbesti cu ei si sa le explici cat de mult tii tu la prieteni tai si cam ce mai ai tu pe suflet.

| 1DeadMemories a răspuns:

O alta cauza pierduta!

Incerc sa te inteleg, dar nu pot.Sa punem frustrarile tale pe seama asta, pe lipsa parintilor din educatia ta.
Gandeste-te ca-ti vor binele si poate au plecat acolo pentru a ti face tie un viitor mai bun. Daca esti asa superioara precum te crezi, n ai mai accepta bani de la ei si i ai produce tu. Pana una-alta, multumeste le ca ti dau de mancare.

ZARA, mofturi.un alt loser in devenire happy

| CorneliaC a răspuns:

Mdaaa, dezastruoasa situatie, n-am ce zice, poate problema e la tine. Nu te supara, dar incearca sa-i intelegi si pe parintii tai.

| floryynnel a răspuns:

Daca esti in liceu, imi dezonorezi generatia.
Unde e intrebarea?
,, Intrebarea" e pusa la vrajeala, nu?

| Twichh explică (pentru floryynnel):

De ce as pune o intrebare la misto? laughing vai ce penibil esti

| ShadeAdda a răspuns:

Iti DAU 600 de lei?! Ma tu nu stii ce-i aia saracie! Eu de-abia ma aleg cu 50 de lei PE LUNA si NU ma plang, ci ii iubesc in continuare, deoarece ei imi sunt cei mai apropiati! Ii urasti?! Cum ar fi ca ei sa nu-ti mai dea NICI macar un leu? Stai sa vezi cum va fi sa ai tu un job si sa te chinui sa obtii banii pe care tu ii primesti pe GRATIS (din cate se pare, ca prea multe merite de la scoala ma indoiesc eu ca ai, dupa ce gramatica "minunata" si "bine pusa la punct" se afla in capul tau).
Te duci in Zara eh? Dai bani pe carpe eh? Te-ai gandit macar ca poate ei au dreptate? Ca poate esti cam prea rasfatata si traiesti in puf? Si mai dai si banii pe tigari! Tu chiar nu stii pe ce sa-ti cheltuiesti banii!
Parintii tai se iau de prietenii tai? Te-ai gandit ca poate acele persoane nu sunt chiar "prietenii" tai?! Fiindca daca ar fi, te-ar accepta asa cum esti imbracata, nu in cele mai la moda carpe? Inteleg ca esti la o scoala care nu are implementata o uniforma, si ca exista o gramada de elevi cu fite in cap, dar asta nu inseamna ca trebuie sa le ingrosi si tu randurile. Imbraca-te cu ce ai si gata! Fii atenta la situatia ta scolara, la invatatura si la ore, nu la ce conversi noi au mai aparut pe piata! Si invata sa nu-ti mai dai banii pe toate nimicurile. Economiseste si tu! Lasa-te naibii de fumat, ce ti-a venit sa te apuci?!
Invata mai intai sa-ti aflii responsabilitatile, apoi judeca-i pe altii! Nici nu ai dreptul sa spui ca iti urasti parintii, dupa ce ca-ti dau si suma aceea de bani. N-ai nici un drept sa te plangi.

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna seara! Sunt de acord cu comentariile celor de aici. Privesti numai ce vrei tu, recunoaste. Nu sunt aici sa te judec, imi dau cu parerea, pot sa te sfatuiesc ceva, dar depinde de tine daca asculti sau nu. Revenim, da? happy Hei, te inteleg, te roade invidia cand vezi ca altu are haine de firma la liceu este bine imbracat si tu batman. Asa este chiar daca multi nu recunosc. Vorba aia: Nu da vrabia din mana pentru cioara de pe gard. happy Este bine sa fii increzator in prieteni, dar crezi ca atunci cand vei "cadea" te ridica ei? Fara nimic la schimb? Poate sau poate nu, tu ii stii mai bine. Oricum, ce sa le zici parintilor. hmm. Ai incercat sa porti o conversatie normala cu ei? Tata, mama, uite asa sta treaba, vreau sa ma intelegeti si pe mine, fi calm, fara tipete sau etc. Cred ca toti dintre noi am zis macar o data in viata, ce "parinti handicapati am", dar asa cum sunt ei, iti vor binele. 9 luni iti zice ceva? laughing Nu se mai chinuia cu tine, daca nu te vroia. happy Asa ca, nu zi ceva urat la un moment de furie ca dupa vei regreta. Asa cum sunt ei sunt ai tai, vorbeste cu ei, calm, imposibil sa nu te inteleaga, vino cu argumente clare. Poate te-am ajutat sau poate nu. O seara buna! happy

| Florazul15 a răspuns:

Pe bune? Te plângi că ți au dat 600 de lei și au făcut crize că tu i-ai cheltuit pe toți? Trezeste-te, mai fetițo, alții nu au ce mânca și tu te plângi din așa ceva! Incredibil

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Hehehei...Opreşte-te puţin puştiule!
Gândeşte-te că părinţii tăi muncesc ca să poţi să-ţi baţi tu joc de munca lor.
Ei fac eforturi supraomeneşti, muncind în Germania.
Ai văzut şi ce abuzuri se întâmplă în străinătate?!
Asta ar trebui să te macine!
Uite acum am văzut nişte cazuri de oameni săracii care nu au posibilităţii să îi crescă nepoţii şi copii, iară tu te plângi de nişte bani şi prieteni?!
Părinţii ţi-au dat viaţa, te-au îngrijit iar tu îţi baţi joc de ei!
Dacă ai avea tu bani munciţi ai vedea că nu te lasă inima să îi arunci la Fiţele de la Zara şi ţigări, care apropo nu sunt sănătoase!
Închide calculatorul şi priveşte realitatea, băiete!

| AnonimusGate a răspuns:

Ai mari pb omule tu nu te orieentezi incerca tu sa faci 600 de lei sa vezi cat de greu i. ei iau muncit tu esti un rasfaatat nu sti valoare banului. Prieteni tai iti dau bani mancare si haine? Ai fi pierdut fara ei

| Twichh explică (pentru AnonimusGate):

Nu imi pasa de hainele lor, as fi putut si fara ele. Nu suport cand prietenii mei sunt jigniti! Parintii mei se cred asa importanti, se cred cei mai bogati si perfecti..si mereu imi scot ochii ca am tot ce vreau. Parinti de tot rahatu... Si ce imi pasa de ei? sa imi dea tot ce vreau, doar de aia ma au happy.

| Medema a răspuns (pentru AnonimusGate):

Asta asa este!

| SpeșălGirl a răspuns:

Tu esti suparata ca ti-au dat 600 de lei si te-au certat? Tu realizezi ce suma e asta? Mie nu imi plac atat de mult hainele de frima, sunt scumpe si nu sunt chiar atat de frumoase.Eu cand merg la cumparaturi nici de 150 de lei nu imi iau ceva, ca sa nu mai zic ca merg la magazine din astea normale, nu la mall.Nu va inteleg, am 14 ani si nu ma dau in vant dupa toata chestia asta cu popularitatea, Mie imi par mai dragute fete cu bascheti, pulovere lungi.Simplu.Raspunsul e cu intarziere, dar, nu m-am putut abtine.

| Grigore666 a răspuns:

Pai încerca sa vorbești deschis cu ei și spune-le ca liceul este pe primul loc la tine chiar dacă nu este pentru ca eu cred ca ei vor sa îți ei cărți și câte ceva pentru liceu spune-le ca chiar dacă ieși cu prietenii asta nu înseamna ca neglijezi liceul și până la urma că nu ne place că ne place cu toți pană la o vârsta suntem pe banii parintilor

| vali4789 a răspuns:

Copil copac

| MayanMistica a răspuns:

In primul rand esti un rahat cu ochi care n-are pic de bun simt fata de parintii care i-au dat viata.
In al doilea rand esti o pitipoanca rasfatata care nu se duce la scoala sa invete ci sa faca parada modei printre alte pitipoance si cocalari de-o seama cu ea. In cazul in care parintii se vor satura de talentele tale si iti vor arata usa ( poate ca ar fi bine sa faca asta ca sa te inveti minte) cred ca vei ajunge pe centura la produs pentru a putea face rost de bani.
Ar fi mai folositor sa pui mana pe o carte de gramatica, iti dai seama ca scrisul tau e jalnic. Ce clasa esti?! Si deja fumezi...vai de tine si de celor ce iti dau apa la moara.

Copilul meu care face 14 ani Luna viitoare primeste 15€ pe Luna bani de buzunar si lunar ii cumpar cate ceva de imbracat. Urmarim reducerile si nu despasim niciodata mai mult de 50€. Iarna posbil sa fie putin mai scump pentru ca e vorba de haine groase, cizme si cadourile de sarbatori. Tu dai bani pe tigari dar fata mea nu si-ar cheltui banutii pentru nimic in lume. A fost vara asta in Romania si eram curioasa daca va cumpara ceva pentru cei de acolo. Oameni buni, va rog sa ma credeti ca nu si-a cheltuit nici macar un cent. In iunie a avut patru petreceri de sfarsit de an scolar cu colegii si cu chiu cu vai a scos 20 € din pusculita. Trebuiau sa dea cam 5 € pentru fiecare petrecere. Cand am vazut ca de abia scoate banii aia am preferat s-o rog sa-mi faca mie un comision si sa ii ofer eu 5 €. Plus ca ea nu primeste bani in plus fara sa ii merite.

| Twichh explică (pentru MayanMistica):

Sa va zic ceva laughing)...in legatura cu scoala. Sunt la un liceu de top din Pitesti draga doamna/domnule, si am ajuns acolo cu multe ore de invatat si meditatii! Sunt la un liceu de top si am note bune :3. Ma rasfat pur si simplu si imi fac poftele :* O zi buna!

| MayanMistica a răspuns (pentru Twichh):

Iti faci poftele pe banii munciti de parintii tai.Nu munciti de tine.

| ShizAnime a răspuns:

Nu doar parintii tai sunt asa.Incearca sa le spui ca tie iti plac acele haine.Incearca sa le explici si situatia din liceul tau. Oricum, te sfatuiesc sa nu mai spui ca iti urasti parintii deoarece ei s-au chinuit sa te creasca. Buni, rai, sunt parintii tai.Multa bafta!

| ang31989 a răspuns:

Copila fara minte, o sa regreti fiecare cuvant pe care l-ai scris aici mai incolo si mai ales cand nu o sa ii mai ai langa tine sa iti dea bani pentru toate ifosele tale. In loc sa te duci la scoala sa inveti, sa devii cineva si sa le poti oferi copiilor tai macar cat iti ofera ai tai tie tu te duci sa faci parada modei? Cum sa spui ca iti urasti parintii? Stiu toti trecem sau am trecut printr-o criza a adolescentei dar am impresia ca unii ai nevoie urgenta de psiholog! Sa iti fie rusine si mai ales sa iti fie rusine ca in lumea asta sunt oameni care nu au ce sa manance!

| pilifalexandru a răspuns:

Unii oameni muncesc aproape o luna de isi rup capul peste 600 de lei laughing), faptul ca parintii tai reactioneaza asa este ceva perfect LOGIC si NATURAL, anormal ar fi sa reactioneze altfel.
Ps: parerea mea este ca parinti handicapati sunt aceea care te lasa sa mori de foame, alcoolici si care sa-ti rupa fundu pentru orice in nici un caz unul care iti da 600 de lei pe luna, iarta-ma ca ti-o zic dar viata trebuie sa te mai educe.

| Twichh explică (pentru pilifalexandru):

Dar nu imi da doar 600 de lei laughing primesc mai mult...asta e doar pentru haine. Si bani de haine primesc la doua luni. laughing))

| MayanMistica a răspuns (pentru Twichh):

Se pare ca n-ar trebui sa imi fie mila de parintii tai.Se spune ca prostia se face de doua ori.Ai tai parinti vad ca persista jalnic in ceea ce fac.

| junk1sta a răspuns:

Esti la liceu si nu stii sa acorzi perdicatul cu subiectul? Si crezi ca meriti bani ca ai ajuns asa la vasta asta? E al naibii de trist. Eu nici nu te mai tineam in casa mea, in locul lor.

| alezander12 a răspuns:

La mine aceeashi problema.ami trimit bani si ai cheltui pe nimcuri si nu platesc netul sau alt ceva si ne certam etc.
Dar in ultmiul timp incerc sa le fac pe plac. acum cand le spun ca am ramas fara bani nu ma cearta asa ca ianinte