| UserName250000 a întrebat:

Imi vine sa plec de acasa. Tatal meu e un om NENOROCIT. Eu am uitat sa spal doua farfurii iar tatal meu le-a spart pe masa. Si mama mea era. Animalul asta i-a spart telefonul cand mama mea i-a zis sa se calmeze. Si mie mi-a spart telefonul ca imi batea inima cu viteza luminii. Cum sa nu imi bata inima la asa ceva. A spart si toaleta, a spart si masa, a spart si celelalte farfurii, a spart si oala de ciorba, a spart si oala de tocanita, a spart si doua geamuri, a spart si scaunul. Vi se pare normal ce face?

25 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Un bou, mama ta daca ar fi desteapta ar fi sunat la politie din momentul in care el ar fi pornit cearta.
Depusa plangere de fiecare data cand face asa ceva pana va fi dus in arest!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie dus la psihiatrie URGENT

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tatal tau consumă alcool?

| Violleta2022 a răspuns:

Chemati Politia atunci cand este violent si declarati ca va simtiti amenintati.
Maica-ta ce face? De ce nu ia atitudine?
Tu esti copil, dar ea, ce face, de ce nu suna la Politie?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, asta era norma, legea lui. Bine că nu v-a spart pe voi. Restul se pot înlocui. Să nu pleci de acasă. Apelează la protecția copilului din localitatea ta.

| LoveSleep a răspuns:

In ce oala faceti ciorba de a reusit sa o sparga?

| Furnicuta000 a răspuns:

Tatal tau se pare ca are probleme serioase cu nervii. Tot ce poti face e sa il duci la un psihiatru sa ii dea un tratament. Cu vorba buna nu cred ca merge, el actioneaza impulsiv

| RobertMoon a răspuns:

Scuze că îți spun, dar tu și maicata sunteți doi prosti pentru că acceptați să stați langa un așa om. De ce nu sunați la poliție sau la protecția copilului ca sa scăpați de el?

| Legion7X a răspuns:

Tu și mama ta, ar trebui să găsiți o cale să plecați în lipsa lui definitiv și să îl denuntați la poliție. Nu sunați la poliție, dacă nu aveți unde să vă duceți momentan. Lăsați-l să se calmeze. Poliția va pleca, și probabil veți rămâne tot cu el, habar n-
am poate mă însel. Poliția trebuie să vă garanteze protecție din momentul sosiri. O amendă nu-i ok și apoi să plece. B Dacă sunați la poliție, ar fi indicat să aveți unde să stați: La un prieten, părinții, cunostințe, sau apelați la cineva, vedeți voi etc. Omul, are probleme grave. Încă o dată Nu ezitați, să sunați la poliție urgent!

| Sophieka a răspuns:

Daca nu il internati si chemati politia... Suportati nemerniciile astea incontinuare.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| SingleForOne a răspuns:

I-ar trebui un arest preventiv...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la politie si aduna dovezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar si ateii ar spune-o:
,, Doamne fereste!"

Tu si cu mama ta ce mai faceti in casa aia macar?
Tatal tau de ce nu e inca la psihiatrie?

Tatal tau nu doar ca e nenorocit, dar are probleme psihice grave.

Sunati la politie si parasiti casa aia. DE URGENTA
Un ordin de restrictie impotriva lui de asemenea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Istoric intrebari :

- 23 august 2018 - 15 ani.
- 4 Septembrie 2018 - 11 ani.
- 23 septembrie 2018 - 14 ani si cica faci 15 in noiembrie.
- 26 Septembrie 2018 - 10 ani.
- 22 Decembrie 2018 - 13 ani.
- 21 Ianuarie 2019 - 16 ani.
- 12 Februarie 2019 - 14 ani.
- 22 Februarie 2019 - 10 ani.
- 1 Martie 2019 - 13 ani.
- 2 februarie 2021 - 14 ani.
- 30 iunie 2021 - 15 ani si 5 luni.

Ba intineresti, ba imbatranesti, nici tu nu stii ce sa mai minti.
La fel si intrebarile tale sunt tot niste lucruri imaginate.

| 1234568807 a răspuns:

Cu un asa comportament trebuie internat la psihiatrie

| isemilia a răspuns:

Nu e normal. Mama ta ar trebui sa mearga la politie (ordin de restrictie, doar ca ii trebuie dovezi) si / sau sa suni tu la protectia copilului

| Crescent a răspuns:

Nu e sigur sa stai in preajma oamenilor de genul. Tu si mama ta ar trebui sa faceti ceva. Oamenii ca el au probleme serioase cu furia si pot deveni foarte periculosi.

| gabriel2004o a răspuns:

Cheamă politia
Nu vreau sa te supăr sau ceva dar asta e semn de bipolaritate
Și chestia asta nu se poate tolera ca ii faceți voi rau asa...

| HelpingHands a răspuns:

Zici că a spart oala, eh? Bă băieți, stați dracu cuminți cu întrebările voastre puse în gluma! Dacă eram taică-tu te trimiteam la muncă să nu te mai ții de glume de rahat pe internet. Mai pui și oameni onești la muncă să tasteze răspunsuri oneste venite din suflet. Meriți să nu te bage lumea în seamă tu! Gunoi ce ești!

| Gabriel2424 a răspuns:

Vorbeste cu mama ta, poate plecati de acasa, nu este normal, are probleme psihice, daca face asa ca n-ai spalat 2 farfurii, gandeste-te ca te-ar putea lovi pe tine sau mata ta sau si mai rau, poate omorâ, nu e de joaca, ganditi-va bine, explica-i si mamei tale si faceti ceva, poti suna la telefonul copilului, politia, actioneaza inainte sa fie prea tarziu...

| Mihai8767 a răspuns:

Cel mai bun sfat pe care ti l-as putea da e sa suni la felefonul copilului (http://www.telefonulcopilului.ro) si sa discuti cu ei despre aceasta problema si daca ei cred ca este necesar vor chema politia impreuna cu un asistent social sa evalueze situatia, doar daca aceasta degenereaza prea mult. In principiu in situatia ta asta ar fi cea mai buna optiune.

| Patriotul2689 a răspuns:

Iți meriți soarta dacă ești așa obraznică să îți faci tatăl "nenorocit" când el muncește să vă hrănească și tu comentezi ca un copil răsfățat. Pe vremea mea copiii nu erau așa nerecunoscători și îngălați!

| Crescent a răspuns (pentru Patriotul2689):

Adica spui ca copilul e obraznic, dar despre tata nu zici nimic? Cum ar trebui numita persoana aia daca nu nenorocit dupa toate lucrurile pe care le face? Si de unde esti asa sigur ca el intretine familia aia?

| Patriotul2689 a răspuns:

"Varga şi certarea aduc înţelepciune, iar tânărul care este lăsat (în voia apucăturilor lui) face ruşine maicii sale." (Pildele lui Solomon 29; 15)