| MaraMra10 a întrebat:

Impreuna cu iubitul meu avem 7 ani … Am avut multe certuri si de 2 ori m-a si lovit in fata, am fost prea puternica sa trec peste, pentru ca țin mult la el si el tine si stiu ca se zice ca acești bărbați nu se vor schimba niciodată dar e alegerea fiecăruia …. Credeți ca in acești ani m-a înșelat măcar odată? Pentru ca nu sunt nici frumoasa, am nasul mare si nu mai am formele corpului de la început ….

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Impreuna cu iubitul meu avem 7 ani … Am avut multe certuri si de 2 ori ma si lovit in fata"

De cate ori vrei sa te mai loveasca?

te compromiti intr-o astfel de relatie...

| dullcat a răspuns:

Buna.Asa cum ti s-a mai spus deja, te pui in pericol daca alegi in continuare sa ramai cu acel om.De la o lovitura in fata se ajunge imediat la o lovitura pe spate, la picioare, la cap etc. chestii care sunt desprinse din scenarii horror.Crede-ma ca nu doresti sa devii un sac de box.Asa incep toate cazurile de violenta domestica in familie, cu mici episoade peste care victima trece cu vederea.Insa pe termen lung te va dobori psihic pana in punctul in care nu vei mai avea puterea sa pleci.Meriti mai mult de atat! Ai incredere ca vei gasi pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat, nu sa te umileasca asa. Faptul ca te-a inselat sau nu e doar o alta problema care contribuie la ruptura gigantica dintre voi.Frumusetea e ultima ta grija acum, prima fiind propria siguranta! Ai mare grija si fii cu capul pe umeri pentru ca nimeni altcineva n-o va face pentru tine!

| johnnny123 a răspuns:

1. De unde vrei să știm noi dacă te-a înșelat sau nu?

2. Alegerea ta de a rămâne cu un om care te-a lovit a fost extrem de proastă și aproape sigur o vei regreta. Iar faptul că "ai trecut peste" nu înseamnă că ai fost puternică. Din contră, înseamnă că ai fost prea slabă și fricoasă ca să te distanțezi de un om violent și toxic și să-ți reconstruiești viața.

| carevaescu a răspuns:

M-am uitat in bila de cristal si mi-a zis "poate ca da, poate ca nu".

| SpoiledBrat a răspuns:

Îți cam meriti soarta plus că nu ești deloc puternica dacă te lași bătută că un covor

| Nic1971 a răspuns:

Faptul că ai acceptat să te lovească este problema ta, dar cum ai ajuns la concluzia că nu ești frumoasă? Dacă el îți spune asta părerea mea este să îți vezi de drum. Fiecare om este frumos în felul lui. Nu există oameni frumoși și oameni urâți, oameni sunt oameni și discuția poate continua