| Betty18 a întrebat:

in ultimele saptamani am avut vise ciudate. ce semnifica fiecare vis?
1.am visat ca am plecat o zi, iar cand m-am intors rudele mele au crezut ca am murit.cand am ajuns acasa ei gateau mancare pentru praznic, faceau pregatiri pentru inmormantarea mea si i-am intrebat cine a murit, iar ei au zis ca au crezut ca am murit.
2.ieri am visat ca eu aflasem ca cineva important din viata mea(acum nu mai este) nu era mort si eu eram suparata pentru ca m-a parasit si m-a mintit. vroiam sa ma duc sa il caut pentru a-i cere socoteala.
3.am mai visat ca eu ma machiam in baie, a intrat un baiat(nu am nici un fel de sentiment pentru acel baiat) si am inceput sa vorbim. cei din familie au intrat peste noi si credeau ca facem ceva rau.toti ziceau ca sunt dezamagiti de mine si m-au trimis acasa, iar eu eram trista pentru ca nimeni nu avea incredere in mine.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește aici: www.elystar.ro
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Visele acestea toate inseamna un singur lucru: esti intr-o perioada mai deosebita din viata, iar creierul tau incarcat cu diferite senzatii din timpul zilei se descarca noaptea...

| Petronela a răspuns:

Nu trebuie sa fii superstitioasa si sa crezi in vise.Visele se realizeaza ori din dorinta de a se intampla ce s-a intamplat in respectivul vis ori prin faptul ca te gandesti la ceva anume si de aceea visezi.Nu iti face griji ca aceste vise nu semnifica ninic desi exista si vise care se pot realiza.

| vasiledumitru a răspuns:

Si cainii au vise, creierul lucreaza si noaptea, nu trebuie sa crezi in vise e simplu.

| mary_1175 a răspuns:

1.probabil parintilor tai le este teama sa pleci undeva departe, dc! pentru poate le este frica sa nu patesti ceva la drum, le este teama,

| Danyela_2238 a răspuns:

Buna Betty eu stiu ca fiecare lucru are o anumita semnificatie, de ex daca visezi ca iti cade un dinte sau geva de genul moare cineva.Eu am studiat mai multe carti si visele pot sa fie de la D-zeu sau de la diavol.Eu personal nu cred in vise.

| starlsm a răspuns:

Si eu am avut vreo 2 vise ciudate in ultima vreme, cu cineva care a murit recent(nu era din familie). Prima data am visat ca era nunta mea si ea (persoana care a murit) imi punea pe cap o coroanita de flori. In al doilea vis eram la masa, de Craciun, si era si femeia aceasta- si m-a intrebat pe mine de ce e asa putina lumina in camera. ce pot insemna aceste vise? va multumesc anticipat.