| DragoshFlorin a întrebat:

In ultimul timp nu ma simt deloc iubit...
Parintii mei sunt despartiti. eu stau cu mama iar tata nu prea vine pe la mine nu a mai venit de vreo 2 luni chiar daca sta in Bucuresti cu mine... mama incepe cu certuti si chesti de genul. sa tipe si etc... bunici mei sunt decedati, ii am pe cei din partea tatei dar ei nu mau placut niciodata adica chiar nu ma plac nu au placut-o pe mama si nici pe mine. din nu stiu ce motive

ma gandesc sa plec de acasa... oricum mama imi tot spune sa ma duc la tata. nu jigniti.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Gîndeste te că nici mamei tale nu îi este usor, este despărtită de soțul ei, duce ea tot greul casei, munceste si acasă si la serviciu, tatăl tău a gresit ca sa despărtit de mama ta, acum tu trebuie atit cit poti sa o ajuti, fara ceartă si țipete, tu citi ani ai? Esti singur la părinti? Mama si tatăl tău ce virstă au? Multumesc.

| Kaℓi a răspuns:

Incearca sa stai de vorba cu mama ta. Spune-i ce simti si fa-o sa inteleaga ca va aveti doar unul pe celalalt si trebuie sa va sprijiniti reciproc. Si concentreaza-te pe scoala, fa-o sa fie mandra de tine si gandeste-te la viitorul tau... daca o sa te descurci bine pe planul asta, in cativa ani o sa devii independent.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Dragos,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| ExorcistulAK47 a răspuns:

Mereu mă intreb *De ce oamenii fug când dau de greu?*

Eu zic sa înfrunţi problemele vieţii.

| Bonda_Ionel_1960 a răspuns:

Ce e al tau e pus deoparte. O sa vina si vremea ta.