| anonim_4396 a întrebat:

Inălțimea contează şi dacă da, merge la fel de înalt, puțin mai înalt sau mult mai înalt?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Inălțimea contează"
- a cui
- pentru ce scop

... poate ne spui ce vrei de fapt

| Kempo a răspuns (pentru sierra1):

La partener ma refer credeam ca o sa fiu inteles fara sa mai zic

| sierra1 a răspuns (pentru Kempo):

" credeam ca o sa fiu inteles fara sa mai zic" - e bine să formulezi CLAR ce vrei ca să ai răspunsuri la fel de clare

| sierra1 a răspuns (pentru sierra1):

Uite și tu cum ai "obosit-o" pe mihaela000ela

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, contează. Eu sunt pitic și am avut persoane care au zis "nu, nu mă interesează aspectul, doar personalitatea" ca apoi să nu mai vorbească cu mine niciodată. Nu mă supără selectivitatea, ci lipsa de sinceritate. Și eu dacă aș fi fată aș vrea probabil un băiat măcar de aceeași înălțime cu mine, chiar nu mi se pare o pretenție rea, eu unul o înțeleg. Dar, dacă ai această pretenție, măcar spune-o sincer și nu da speranțe false.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da. exact.

| mihaela000ela a răspuns:

Te referi din pct. de vedere gramatical? este un adjectiv, si are urmatoarele grade de comparatie:
1. Gradul pozitiv: înalt

2. Gradul comparativ:

de superioritate: mai înalt
de egalitate: la fel de înalt
de inferioritate: mai puțin înalt
3. Gradul superlativ:

relativ: cel mai înalt
absolut: foarte înalt

| mihaela000ela a răspuns (pentru mihaela000ela):

Daca te referi la partener, iti pot raspunde cu o expresie arhicunoscuta,, De gustibus non est disputandum...,,

| Kempo a răspuns (pentru mihaela000ela):

Mersi de raspuns dar nu din punct de vedere gramatical ma refeream

| Mihaita2002 a răspuns:

Normal,contează.Eu zic că nu trebuie sa fi nici foarte înalt, tnaltimea ok la bărbați cred că este intre 1. 75și 1.90, dar dacă ești mai mic nu e un capăt de lume.
Sunt oameni scunzi care arata foarte bine, actori de succes, ca exemplu îl avem pe Jason Statham, actorul meu preferat.
Daca vrei sa mai crești poți să te apuci de sport.Eu îți recomand sa faci exerciții cu greutatea corpului, cum ar fi tracțiuni, flotări, genuflexiuni, abdomene, etc.
Eu am un an de când m-am apucat de toate astea și am crescut 4cm.
Succes!